Katedra produkce DAMU s Pražským divadelním festivalem německého jazyka pořádají Performing Arts Management Symposium

Katedra produkce Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU) ve spolupráci s Pražským divadelním festivalem německého jazyka (PDFNJ) zve na letošní ročník Performing Arts Management Symposium (PAMS), který se uskuteční 5. a 6. prosince 2024 v kulturním centru Atrium Žižkov. Sympozium, jehož letošní téma zní INNOVARTS: Navigating the Future of Arts Management, nabídne prezentace tuzemských i zahraničních hostů, workshopy pro studující a panelové diskuse zaměřené na budoucnost a inovace v oblasti managementu živého umění.
Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

Hlavní téma: Budoucnost kulturního managementu

Performing Arts Management Symposium 2024 se zaměří na možnosti inovace a rozvoje v oblasti uměleckého managementu, zejména na prohlubování kompetencí nových generací divadelních profesionálů. V rámci sympozia budou účastníci a účastnice hledat inspirační zdroje v evropském kontextu, se zvláštním důrazem na německy mluvící země. Témata pokrývají nejen aktuální výzvy v oblasti divadelní praxe, ale také možnosti, jak se české divadlo může inspirovat a spolupracovat na mezinárodní úrovni.

Tři tematické bloky

Sympozium bude rozděleno do tří tematických bloků, v rámci kterých vystoupí odborníci a odbornice z Česka i ze zahraničí.

1. AI v umění:
Úvodní blok otevře téma umělé inteligence jako revolučního nástroje, který zasahuje do všech oblastí lidské činnosti, včetně umění. Jak může AI ovlivnit divadelní praxi? Může nahradit lidskou kreativitu? Svůj pohled přiblíží Zuzana Husárová (SK), pedagožka a autorka na poli elektronické literatury; David Zöllner (DE), člen skupiny AI Theatre Ensemble, která využívá principy AI v divadelní praxi; a Kateřina Švidrnochová (CZ), pedagožka a lektorka v oblasti digitálních dovedností a nových technologií. Diskusí provede Rudolf Rosa (CZ), počítačový lingvista a člen skupiny AI v kontextu.

2. Best practices a zahraniční koprodukce:
Druhý blok se bude věnovat mezinárodní spolupráci a nejlepším praktikám v oblasti zahraničních koprodukcí. Příkladem bude mezinárodní koprodukce berlínského divadla Volksbühne. Diskutovat budou Elisabeth Tobisch (DE), touring manažerka divadla Schaubühne; Christiana Persico (DE), vedoucí oddělení zahraniční spolupráce v berlínském Volksbühne; a Martina Pecková Černá (CZ), vedoucí oddělení mezinárodní spolupráce Divadelního institutu v Praze.

3. Industry programy:
V posledním bloku se panelisté zaměří na rozvoj a význam industry programů, které jsou v oblasti filmového průmyslu běžné, ale v českém divadelním prostředí jsou zatím opomíjené. Panelová diskuse bude zaměřena na přínosy těchto programů a jejich potenciál pro české divadlo. Pozvání přijali Hugo Rosák (CZ), vedoucí Industry office na KVIFF; Lilly Driscoll (UK), zakladatelka britské organizace DE-MYS-TIFY zaměřené na podporu a rozvoj znevýhodněných umělců; a Markus Wörl (DE), zakladatel agentury woerlpool zaměřující se na evropské divadelní festivaly. Čtvrtým hostem bude Dennis Ruh (DE), specialista na filmové festivaly a bývalý ředitel European Film Market. Moderátorem panelové diskuse bude Jakub Knott (CZ), manažer a produkční industry programů na filmových festivalech.

Druhý den je vyhrazen workshopům pro studující. Připraven je 2,5 hodinový workshop s Annou Štádlerovou, který se bude věnovat využití AI v umělecké tvorbě. Další workshop, tentokrát s Hugem Rosákem, se zaměří na praktickou stránku Industry programů.

Sympozium je otevřeno široké veřejnosti, studujícím i profesionálům a profesionálkám z oblasti uměleckého a kulturního managementu. Registrace na akci je zdarma, ale doporučuje se předběžné přihlášení.

Více informací, je k dispozici na oficiálních stránkách sympozia.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments