Kaufmann se znovu chystá do Prahy

I když oficiální stránky německého tenoristy Jonase Kaufmanna zatím o jeho dalším pražském vystoupení mlčí, termín koncertu je již potvrzený. Jeden v současné době z nejžádanějších světových operních zpěváků se vrátí do Smetanovy síně Obecního domu v Praze takřka na den přesně po roce, v neděli 8.ledna 2012, se začátkem recitálu od 19:30 hodin.


Podrobný program pražského koncertu pořadatelská agentura zatím nezveřejnila. Známý je ale Kaufmannův hudební doprovod, stejný jako v případě minulého zpěvákova vystoupení: Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK bude řídit německý dirigent Jochen Rieder.

Dvaačtyřicetiletý Jonas Kaufmann přijede do Prahy po silvestrovském vystoupení v Baden-Badenu, před tím ho i naše publikum bude mít možnost začátkem prosince vidět při přenosu nové inscenace Gounodova Fausta z newyorské Met. Do konce roku Kaufmana čeká ještě také Don José při japonském turné boloňské opery s Bizetovou Carmen a Wagnerův Lohengrin v Mnichově, stejně jako i koncerty v Essenu, Athénách, Londýně a New Yorku.

Ceny vstupenek pražského koncertu ještě pořadatelská agentura neupřesnila, jejich předprodej by ale podle dostupných informací měl začít ještě tento týden.

15
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jákl

No a co má být? Se z něho zblázníme nebo co? Fanynky a snobové si ho můžou užít v Německu, ve Vídni i v Rakousku, mají to kousek. Z něho fakt vodvázanej nejsem. :-)

Anonymous

A co má být, že z něj nejste odvázanej? Se máme kvůli tomu zbláznit? Poptávka po lístcích na Kaufmannova představení a koncerty mluví za vše, to by jen samotný marketing nezmohl.

Anonymous

A už je to tady – zmínka o koncertě a hned jsou tu agresivní komentáře… Tak prostě přijede Kaufmann, na kterého můžou snobové i nesnobové jezdit kamkoliv po světě, a bude tu mít koncert. Proč hned tak výbušně – nikdo z toho "vodvázanej" být nemusí, vždyť operaplus je operní portál a snad je na místě, aby o takovém koncertě informovala (vzhledem k tomu, že ať se to někomu líbí či ne, je to jeden z v současnosti nejžádanějších operních pěvců).

Anonymous

Kaufmann bude i v přenosech z Met, tak nevím, jestli by pořadatelé těchto recitálů neměli být trochu dramatrugicky kreativnější…lol

Anonymous

Kaufmann je náhodou za a) výborný, b) nikdo tam nikoho násilím nepotáhne, že.
Já už lístek mám:)
Hanka

Anonymous

jste jen závistivé stádo ovcí,které nic nedokázalo,tak tady vypouští hořkou slinu…holt měl štěstí a byl ve správný čas na správném místě,ještě k tomu pohledný,umí jazyky,je muzikální,má charizma…a co vy?uduste se závistí a pište si tady svoje kritiky a úsudky,stejně se na nic jiného nevzmůžete..muhehe..lol

VlaM

Tak teď něco praktického. Strašně mi vadí, že se recitály těchto prominentních osobností konají zásadně večer před nějakým pracovním dnem, většinou uprostřed týdne nebo teď v neděli večer. Tak se okruh potenciálních posluchačů redukuje o ty, kteří nebydlí v Praze a okolí, museli-by po večerním koncertě ještě jet domů třeba i několik hodin a ráno hned nastoupit do zaměstnání. A ne každý si může druhý den vzít volno, třeba pedagogové. Kéž by se podařilo nějaký takový koncert uspořádat v pátek, sobotu nebo před nějakým státním svátkem. A co třeba sice v neděli, ale aspoň odpolední představení?

Anonymous

Ad předchozí: páteční a sobotní taxy jsou u těchto hvězd bezpochyby podstatně vyšší než třeba neděle. Takže pátky a soboty vyzobou bohatí pořadatelé v zahraničí a na Prahu pak zbudou nedělní, pondělní a úterní drobky. Jsem z Prahy, takže osobně mě to tolik netrápí, i když Vás chápu. Co mě hodně trápí, je fakt, že se teď nejspíš až do ledna budu dívat na ten stejný Kaufmannův portrét, co se používal i při propagaci letošního Kaufmannova pražského koncertu a to na desítkách a možná i stovkách city lightů po celé Praze. Už teď je na tramvajové zastávce u mého domu.… Číst vice »

Anonymous

A co Vám vadí? Vždyť je to příjemné, vidět na zastávce MHD plakát s pěknou tváří …

Anonymous

Anonymovi 11.8. 23:27

Plně s vámi souhlasím, je to vskutku únavné. Je to skoro tak protivné jako slovní obdoba tohoto vizuálního zaneřádění (mám na mysli zavlékání zbytečných anglismů do běžného projevu, jako např. "outdoorový" nebo "city light", apod.)

Anonymous

proc vy se nemate radi?

Anonymous

PŘENOS Vystoupení Jonase Kaufmanna s Annou Netrepko a Erwinem Schrottem vysílá ZDF dnes 16.8. ve 22:15

Anonymous

outdoor má samozřejmě český výraz venkovní, který může outdoor plně nahradit. Jak česky nazvat city light, aby to dávalo smysl a bylo to praktické, mě momentálně nenapadá. Že by osvětlený plakát většího formátu:) Těch tváří z hvězdného světa klasické hudby už je po Praze opravdu moc. S Kaufmannem visí i Cecilia Bartoli, Nezet-Seguin se taky "tlemí" ze spousty zastávek tramvají a autobusů a spolu s ním další hvězdy Pražského podzimu. A Kožená jezdí na tramvajích. Čeho je moc, toho je příliš a je to vskutku únavné. Vůbec bych tuhle venkovní reklamu nejlépe úplně zakázal, pokud se chce někdo každý den… Číst vice »

Anonymous

Na tomto serveru najdeme dost paranoidních příspěvků. Např: "Ad předchozí: páteční a sobotní taxy jsou u těchto hvězd bezpochyby podstatně vyšší než třeba neděle. Takže pátky a soboty vyzobou bohatí pořadatelé v zahraničí a na Prahu pak zbudou nedělní, pondělní a úterní drobky."
V Berlíně byl koncert Kaufmann, Netrebko, Schrott v úterý. To znamená, že bohatší pořadatelé musí být ještě někde jinde a dál :)
Přitom bylo plno (jen necelých 25000 lidí).

Anonymous

Anonym 16. srpna: já bych tedy řekla, že to je obráceně: že v českém prostředí nahrazuje (zbytečně a poněkud násilně) anglický "outdoor" český "venkovní". Světelné tabule jsou rovněž docela srozumitelné – a nemusí být pouze ve městě, že?