Klasika Viva nabídne čtyři koncerty v Olomouckém kraji

Klasika Viva nabídne v první části roku tři koncerty v Šumperku a jeden v Jeseníku. V únoru vystoupí České smyčcové duo, v březnu se mohou diváci těšit na varhanní recitál Daniely Valtové Kosinové a v dubnu na harfistu Martina Sadílka.
České smyčcové duo (zdroj Klasika Viva)
České smyčcové duo (zdroj Klasika Viva)

Koncertní cyklus Klasika Viva se opět nadechuje. Pro rok 2022 je již naplánována normální koncertní sezóna. „Věřím, že budeme moci plánovat a organizovat koncerty jako dřív. Jen s tím rozdílem, že bude nutné splnit určité podmínky pro návštěvu koncertů,“ říká Roman Janků, zakladatel a organizátor cyklu.

„První koncert je naplánován na pondělí 14. února 2022 a s radostí můžu říct, že se po mnoha letech Klasika Viva vrací do výstavní síně Vlastivědného muzea v Šumperku. Na ten akusticky krásný sál se velice těším,“ poznamenává Roman Janků. Na koncertě vystoupí České smyčcové duo hrající ve složení Lucie Sedláková Hůlová housle, Martin Sedlák violoncello.

Březnový koncert bude možné navštívit jak v Šumperku, tak i v Jeseníku. „Varhanice Daniela Valtová Kosinová patří mezi nejlepší české hráčky na tento nástroj a na našich koncertech ji přivítáme poprvé,“ upozorňuje pořadatel cyklu Klasika Viva. V dubnu vystoupí v Šumperku šestnáctiletý harfista Martin Sadílek.

Vstupenky lze pořídit na stránkách Klasika Viva, v pokladně Domu kultury Šumperk nebo v Informačním centru Šumperk, na koncert v Jeseníku pak v prodejním systému MKZ Jeseník.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments