Klavírní recitál Marka Kozáka nahradí zrušený koncert Státní filharmonie Košice

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 měla Státní filharmonie Košice uvést abonentní koncert Lalo – Massenet – Chausson se svým šéfdirigentem Robertem Jindrou a klavíristou Markem Kozákem. Plány filharmonie však zkřížily "covid" karantény, a tak oznámila zrušení abonentního koncertu. Sólista zrušeného koncertu Marek Kozák na situaci pohotově zareagoval a do Košic přijede, aby uvedl klavírní recitál.

Marek Kozák (foto Martin Faltus)
Marek Kozák (foto Martin Faltus)

Na abonentním koncertě měl zaznít zřídka uváděný koncert Julese Masseneta. K tomuto dílu se bude vztahovat i program, který při této příležitosti český klavírní virtuos připravuje. Přednese díla Johanna Sebastiana Bacha a Fryderyka Chopina, kteří Masseneta k napsání koncertu inspirovali. Massenet intenzivně studoval díla obou velikánů a jejich vlivy jsou v klavírním koncertu patrné, zejména v jeho stylizaci.

Marek Kozák patří k předním českým klavíristům mladé generace. V loňském roce se stal laureátem prestižní Mezinárodní soutěže Gézy Andy v Curychu a v roce 2019 byl finalistou Mezinárodní klavírní soutěže F. Busoniho v Bolzanu. Jeho jméno bývá spojováno s neomylnou technikou, smyslem pro proporce a gradaci, s bohatou paletou rejstříků, obrovskou muzikalitou a vnitřní pokorou k notovému zápisu.

Klavírní recitál Marka Kozáka se uskuteční ve čtvrtek 20. ledna 2022 od 19:00 hodin v košickém Domě umění. Bude prvním z cyklu komorních koncertů Státní filharmonie Košice v tomto roce. ŠfK bez náhrady ruší původně plánovanou veřejnou generálku i předkoncertní setkání. Návštěvníci koncertu musí splňovat podmínky režimu „OP“ podle přísnějších pravidel platných od 19. ledna.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments