Klimentová se večer rozloučí s českým publikem

S českým publikem se dnes ve Státní opeře rozloučí primabalerína Daria Klimentová. Ukončení své úspěšné kariéry trvající bezmála čtvrt století oznámila na začátku letošního roku. Na dnešní představení s názvem Děkuji… do Prahy pozvala i svého bývalého tanečního partnera Vadima Muntagirova, doplní je tanečníci a sólisté Baletu Národního divadla v Praze.I po pražském vystoupení čeká Klimentovou ještě několik večerů na jevišti, poslední představení s Anglickým národním baletem, kde působí osmnáct let, odtančí 22. června. Den poté oslaví čtyřicáté třetí narozeniny.

Přestože byla úspěšnou první sólistkou zmíněného souboru, neměla podle svých slov štěstí na taneční partnery. Toho ideálního našla až v Muntagirovovi, o devatenáct let mladším tanečníkovi. Především vzhledem ke svému věku o konci kariéry primabaleríny uvažovala delší dobu, posledních několik let s Muntagirovem jí ale prý bylo velkou inspirací a zdrojem energie. Když se on rozhodl před časem přejít do jiného souboru, definitivně se rozhodla i Klimentová.

Do budoucna plánuje pokračovat ve svých pražských Masterclasses, letních dílnách pro tanečníky z celého světa, a chce se obecně věnovat podpoře talentovaných tanečníků.

Foto Česká televize

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na