Komorní filharmonie Pardubice prvním českým orchestrem v Kuvajtu

Komorní filharmonie Pardubice úspěšně reprezentovala v pátek 25. ledna 2019 v Kuvajtu. Koncert ve vyprodaném Abdulhussain Abdulredah Theatre byl vrcholem 25. ročníku Mezinárodního Al-Qurain Cultural Festival. Zazněly skladby Smetany, Dvořáka, Mozarta či Vivaldiho.
Filharmonie Pardubice v Kuvajtu (zdroj FP)

Kulturní centrum Abdulhussain Abdulredah Theatre bylo postaveno v roce 2016 s kapacitou 600 míst. Kromě plného sálu Komorní filharmonii Pardubice sledovalo také na 1500 lidí na sociálních sítích. Zhruba hodinu a půl lidé z různých zemí, odlišných jazyků i vyznání poslouchali skladby významných českých i světových skladatelů v podání orchestru s opravdovým zaujetím a závěrečný potlesk ve stoje umocnil úžasnou atmosféru celého večera. Koncert otevřela předehra k opeře Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Následovala hudba Bedřicha Smetany. Poté se coby sólistka spolu s orchestrem představila vynikající houslistka Martina Bačová ve skladbách Antonia Vivaldiho a Astora Piazzolly.

Repertoár z Itálie a Argentiny vystřídal český Antonín Dvořák. Nadšený aplaus celého sálu zajistil mozartovský přídavek, který tento výjimečný večer uzavřel. Koncert v Kuvajtu se uskutečnil pod záštitou premiéra, Jeho Výsosti šejka Jabera Al-Mubaraka Al- Hamada Al-Sabaha, a to na pozvání velvyslance České republiky v Kuvajtu Martina Dvořáka. Jednalo se o historicky první účinkování českého orchestru v této zemi. Komorní filharmonie Pardubice ho absolvovala téměř v polovině své právě probíhající 50. sezony. Nadšeným přijetím jí posluchači v Kuvajtu nadělili krásný dárek. Koncertu Komorní filharmonie Pardubice se na své titulní straně věnuje i nedělní vydání deníku Kuwait Times.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na