Komorní filharmonie Pardubice uvede závěrečný koncert dirigentských kurzů

Do posledního měsíce roku vstoupí Komorní filharmonie Pardubice Závěrečným koncertem Mezinárodních dirigentských kurzů, který se uskuteční 1. prosince od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby a vstup je zdarma.
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

Dirigenti z Austrálie, Francie, Irska, Indie, Kanady, Španělska, Spojeného království a USA spolu s Komorní filharmonií Pardubice uvedou díla Schuberta, Beethovena, Prokofjeva či Mozarta. Uměleckým garantem je Charles Olivieri-Munroe. Na úvod zazní předehra Coriolan od Ludwiga van Beethovena, která vznikla na pozadí tragického příběhu o nezdravé pýše, spravedlivém trestu, ale i hluboké lásce k matce. Následovat bude Symfonie č. 5 B dur, D. 485 od Franze Schuberta, Symfonie č. 1 D dur, op.25 “Klasická” od Sergeje Prokofjeva a po přestávce zazní předehra Italka v Alžíru od Gioacchina Antonia Rossiniho a Symfonie č. 2 D major, Op. 36 Ludwiga van Beethovena.

V úterý 5. prosince v 19:00 hodin zavítá do Pardubicích Jiří Pavlica a Hradišťan, kteří již několik desetiletí vystupují na českých i zahraničních pódiích. Pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka zazní oblíbené písně i nové skladby z repertoáru Hradišťanu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments