Komorní filharmonie Pardubice zahraje se Sharon Kam a připomene události listopadu 1989

Již v pondělí 8. listopadu a ve středu 10. listopadu se představí Komorní filharmonie Pardubice posluchačům na domácím pódiu společně s jednou z nejžádanějších klarinetistek současnosti Sharon Kam. Pro koncertní program Klarinet světově si tato uznávaná umělkyně připravila hned dvě ukázky, které jsou sice kratší, ovšem technicky velmi náročné.

Sharon Kam (zdroj Sharon Kam, foto Nancy Horowitz)
Sharon Kam (zdroj Sharon Kam, foto Nancy Horowitz)

Tou první je Téma s variacemi francouzského novodobého autora Jeana Françaixe. Druhou ukázkou, speciálně nastudovanou pro příležitost koncertu v Pardubicích, bude skladba českého skladatele Ondřeje Kukala Clarinettino op. 11. Obě skladby umožní první dámě klarinetu a absolventce prestižní Juilliard School of Music v New Yorku předvést posluchačům plné šíři možností tohoto nástroje.

Sharon Kam, která patří ke špičkám svého oboru více jak dvacet let, se v Pardubicích představí poprvé a její hostování u nás je jednou z hlavních událostí sezony. Kromě uvedených klarinetových děl zazní pod vedením francouzského dirigenta Martina Lebela dále také Ravelova Pavana za Mrtvou infantku a Sinfonietta pro orchestr Francise Poulanca. Koncerty Klarinet světově se uskuteční vždy od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby.

V pátek 12. listopadu 2021 pardubičtí filharmonici koncertem Studenti za svobodu a demokracii vzpomenou události z listopadu 1989. Tradiční koncert pořádaný ve spolupráci s Univerzitou Pardubice se opět uskuteční v aule Arnošta z Pardubic, letos pod taktovkou Roberta Kružíka. Jako sólista se představí první hobojista Komorní filharmonie Vojtěch Podroužek a provede Straussův Koncert pro hoboj a malý orchestr D dur, zazní také zazní předehra k Mozartově opeře Divadelní ředitel a Rejchova Symfonie Es dur op. 41.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments