Koncem června odstartují Pražské klarinetové dny

Ve dnech 30. června – 5. července 2024 se uskuteční 13. ročník Pražských klarinetových dnů. Pořádá je Společnost koncertních umělců, hybatelem projektu je pedagog HAMU Irvin Venyš. Projekt vznikl v roce 2012 a mezi jeho pravidelné lektory patří světové špičky v oboru, například Philippe Berrod, Masatoshi Tanaka, Vlastimil Mareš, Ernesto Molinari, Harri Mäki či Charles Neidich.
Pražské klarinetové dny (zdroj Pražské klarinetové dny)
Pražské klarinetové dny (zdroj Pražské klarinetové dny)

Početnost českých účastníků klarinetové komunity, kteří se pravidelně této události – masterclassů, workshopů a koncertů – zúčastňují, dokládá vysokou úroveň hry na klarinet v České republice. V rámci Pražských klarinetových dnů se ale také samozřejmě setkávají a seznamují klarinetisté napříč mezinárodním spektrem. Událost se koná v prostorách Hudební fakulty pražské HAMU. Koncerty jsou přístupné veřejnosti.

V letošním roce povede mistrovské třídy portugalský klarinetista Vitor Fernandes, dále belgický klarinetista a skladatel Stephan Vermeersch, třetím zahraničním lektorem letošního ročníku bude polský klarinetista a dirigent Jan Jakub Bokun. Z pedagogů HAMU bude vyučovat prof. Vlastimil Mareš a doc. Irvin Venyš, které doplní profesor brněnské konzervatoře Lukáš Daňhel. Účastníci se mohou těšit na specializovaný workshop o historických klarinetech Evoluce klarinetové rodiny, který připravili Jochen Seggelke a Bernhard Kösling. Na něj bude mimo jiné navazovat unikátní výstava nástrojů postavených v dílně Seggelke Klarinetten. Zájemci o účast se mohou registrovat zde.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments