Koncert při příležitosti otevření 3D virtuálního projektu DramMatic se odsouvá

Koncert při příležitosti otevření 3D virtuálního projektu DramMatic, který je spojením divadla s moderními technologiemi, organizátoři přesunuli na 18. dubna. Důvodem jsou přetrvávající protiepidemická opatření a s nimi spojená omezení v kultuře.

DramMatic (foto Opera studio Praha)
DramMatic (foto Opera studio Praha)

Nový koncept divadla ve virtuálním světě vznikl ve spolupráci Opera studio Praha s platformou Confer-o-matic. Jeho tvůrci vyvinuli 3D divadlo DramMatic, které přináší živé umění, setkání s přáteli, charakteristickou atmosféru divadla nebo koncertní síně i kontakt s diváky.

Čestným hostem zahajovacího koncertu by měl být houslista Pavel Šporcl. Sólisty Opera studio Praha doprovodí Orchestr Komorní filharmonie Pardubice a večerem bude provázet Václav Žmolík. Program nabízí skladby Antonína Dvořáka, Jacquese Offenbacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Ambroise Thomase, Felixe Mendelssohna Bartholdyho a Ludwiga van Beethovena.

Platforma podle tvůrců zprostředkuje kulturní zážitek v jeho co nejautentičtější podobě. Umožní domluvit se s přáteli na virtuálním setkání v parku či před divadlem a na základě koupené vstupenky vejít společně do světa 3D. Každý si může vybrat postavu podle svých představ oblečenou v gala. Jejím prostřednictvím, stejně jako v počítačové hře, vstoupí zájemce do světa, v němž se objeví virtuální prostor divadla, jeho hlediště a jeviště. V sále jsou další diváci a stejně jako v divadle si ještě před začátkem představení mohou návštěvníci popovídat.

Koncert se koná živě, bez záznamu. Kulturní zážitek lze spojit se zážitkem gurmánským, protože si lze z vybrané restaurace objednat skutečné jídlo.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments