Konzervatoř Evangelické akademie oslaví 30. výročí založení koncertem

Ve čtvrtek 7. října 2021 od 19:00 hodin proběhne v koncertním sále Reduta koncert nazvaný „To nejlepší z klasiky“, který se koná u příležitosti 30. výročí Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci.

Hana Jasanská (zdroj Hana Jasanská, foto Peter Remeník)
Hana Jasanská (zdroj Hana Jasanská, foto Peter Remeník)

Sólistkou koncertu bude houslistka Hana Jasanská, Moravskou filharmonii Olomouc doplněnou o žáky Evangelické akademie bude tentokrát řídit skladatel a dirigent Jan Kučera. Na koncertu zazní mimo jiné i ve světové premiéře jeho skladba Carpe diem. Návštěvníci také uslyší Koncert pro housle a orchestr e moll op. 64 od Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Symfonii č. 5 c moll op. 67 „Osudová“ Ludwiga van Beethovena.

Skladatel, klavírista a dirigent Jan Kučera v pozici skladatele zasahuje do mnoha oblastí – věnuje se nejen tvorbě symfonické, komorní či písňové, ale je i autorem dvou oper a dvou baletů. Koncertní předehru Carpe diem napsal na objednávku Moravské filharmonie k 30. výročí vzniku Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci.

Houslistka Hana Jasanská je studentkou pátého ročníku Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci a dlouhodobě spolupracuje také s Františkem Novotným z brněnské JAMU. S Moravskou filharmonií si zahrála v roce 2019 Španělskou symfonii od Édouarda Lala. Vystupovala na mnoha koncertech, mezi ty nezapomenutelné patří účast na koncertě Mladí géniové hrají pro Znojmo. Díky pozvání České filharmonie měla možnost spolupracovat s vynikajícím australsko-tchajwanským houslistou Rayem Chanem.

Konzervatoř Evangelické akademie byla založena v roce 1990 z iniciativy hymnologického poradního sboru Českobratrské církve evangelické.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments