Konzervatoř Taneční centrum Praha zve na Den otevřených dveří: Talentové zkoušky nanečisto i ukázky výuky a repertoáru

Jedinečnou příležitost nahlédnout do života profesionálních tanečníků nabízí Konzervatoř Taneční centrum Praha, z. ú. V pátek 15. listopadu 2024 od 13:30 do 16:30 hodin otevře brány svého sídla, branického Domu tanečního umění, všem zájemcům o studium i milovníkům tance. Návštěvníci se mohou těšit na praktické ukázky výuky, prohlídku zázemí tanečního školství a možnost vyzkoušet si talentové zkoušky nanečisto.
Den otevřených dveří Domu tanečního umění (foto archiv DTU)
Den otevřených dveří Domu tanečního umění (foto archiv DTU)

„Náš Den otevřených dveří není jen běžnou prohlídkou – přinášíme návštěvníkům autentický zážitek ze života studenta profesionálního tanečního umění. Uchazeči o studium si mohou v autentické atmosféře vyzkoušet talentové zkoušky – v reálném prostředí, bez stresu a s podporou našich pedagogů. Během odpoledne uvidí živé ukázky výuky, prohlédnou si prostory špičkové umělecké instituce a osobně se setkají se studenty i pedagogy. To vše v inspirativním prostředí památkově chráněného areálu, kde se každý den rodí umění. Den otevřených dveří je ideální příležitostí pro všechny, kteří zvažují studium tance nebo chtějí poznat zákulisí profesionální taneční přípravy. Naši pedagogové jsou připraveni zodpovědět veškeré dotazy týkající se studia, přijímacího řízení i následného uplatnění absolventů,“ říká Antonín Schneider, předseda správní rady a manažer Tanečního centra Praha.

Program nabídne návštěvníkům komplexní vhled do života konzervatoře. Během komentovaných prohlídek poznají nejen historii budovy, ale především její současné moderní vybavení – taneční zkušebny, specializované učebny, rehabilitační i produkční prostory. Zájemci o studium budou mít jedinečnou možnost konzultovat své předpoklady přímo s pedagogy a získat tak cenné rady pro přijímací řízení a další rozvoj svého talentu.

Den otevřených dveří Domu tanečního umění (foto archiv DTU)
Den otevřených dveří Domu tanečního umění (foto archiv DTU)

Součástí odpoledního programu bude i představení rezidentů Domu tanečního umění. Diváci zhlédnou ukázky z repertoáru Pražského komorního baletu, Baletu Praha Junior a Baletu Praha Junior 2, představí se také Terpsichore, taneční přípravka konzervatoře, která otevírá mladým talentům cestu k profesionální kariéře.

Základní informace:
Kdy: pátek 15. listopadu 2024, 13:30–16:30
Kde: Konzervatoř Taneční centrum Praha, Dům tanečního umění, Údolní 212/1, Praha 4
Pro koho: zájemci o studium, rodiče, milovníci tance, široká veřejnost
Vstup: zdarma

Program
➤13:30 – 14:00 Komentovaná prohlídka areálu DTU (sraz v 1. patře u výtahu)
➤14:00 – 14:30 Představení rezidentů DTU – 1. patro, sál č. 1
➤14:30 –15:00 Komentovaná prohlídka areálu DTU (sraz v 1. patře u výtahu)
➤15:00 – 15:30 Představení rezidentů DTU – 1. patro, sál č. 1
➤15:45 – 16:30 Talentové zkoušky „nanečisto“: sraz na chodbě v 1. patře v 15:45, přiléhavé cvičební oblečení, na nohách ponožky

Na sále Domu tanečního umění (foto Jan Chaloupka)
Na sále Domu tanečního umění (foto Jan Chaloupka)

O Konzervatoři Taneční centrum Praha
Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium je první vzdělávací a umělecká instituce, která přinesla do české kultury moderní a jazzové taneční techniky a důsledně je propojuje s výukou klasického tance a dalšími oblastmi současného tanečního divadla. Tradice sahá až do roku 1961 – tehdy v undergroundu a později, pod záštitou Univerzity Karlovy a řady zahraničních odborníků, postupně vzniká centrum, které propojuje osmiletou konzervatoř a osmileté gymnázium do jedné vzdělávací koncepce doplněné studiem taneční pedagogiky s příslušnou aprobací (konzervatoř je současně vyšší odborná škola). Studentská umělecká agentura, Mezinárodní centrum tance, produkuje umělecké soubory Balet Praha Junior a Balet Praha Junior 2, import a export tvůrců, pedagogů a souborů, pořádá festivaly i workshopy. Významným cílem centra je podpora všeobecné a odborné vzdělanosti tanečníků, jejich sebevědomé a kvalitní zapojení do interpretační praxe a následně schopnost řízení, produkce uměleckých i společenských organizací a projektů. Centrem prošlo několik stovek tanečníků, kteří pracují v českých souborech (Pražský komorní balet, Balet ND v Praze, Laterna magika a jiné), v zahraničí (Berlín, Frankfurt, Hamburk, Linz, NDT 2 Haag, Bremen, Salzburg, Mannheim, Tel Aviv, Lisabon, Pécs a další) nebo absolvovali vysoké školy (Univerzita Karlova, HAMU, London School of Contemporary Dance, Rambert School, Academia Reggio Emilia, IT Danza Barcelona, a další). „Lidé z centra“ zastávají významné funkce v českých uměleckých, vzdělávacích a společenských organizacích. Další informace najdete na webu školy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments