Kutnohorský festival bude v srpnu, dramaturgie se příliš nemění

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora se uskuteční v novém termínu od 22. do 30. srpna. Původně se měl konat počátkem června, kvůli pandemii koronaviru byl odložen. I přes zásahy, které bylo nutné do programu udělat, zůstala zachována většina původní dramaturgie. Vstupenky se tento týden vracejí do předprodeje a přípravy akce pokračují, informovala dnes ředitelka festivalu Alena Turková.
Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2019 (zdroj FB)

„Zrušení festivalu pro nás bylo řešením posledním. Z původního programu jsme zachovali větší část, vystoupení zahraničních umělců však bohužel možné nebude,“ uvedl violoncellista, dramaturg a umělecký ředitel přehlídky Jiří Bárta.

Pořadatelé chtějí letos připomenout 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. V rámci posledních tří koncertů budou mít posluchači možnost slyšet program složený výhradně z děl tohoto skladatele. Původně pro ně mělo být připraveno i kompletní provedení Beethovenových 32 klavírních sonát v podání pianisty Konstantina Lifschitze z Ruska, to bylo nakonec přesunuto na příští rok.

Komorní hudbu Bárta propojuje a doplňuje o projekty na hranici žánrů. Letos bude mezi takové projekty patřit vystoupení varhanice Katty spolu s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou. V sérii komorních koncertů se představí také klavírista Igor Ardašev, harfistka Jana Boušková, klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka, vokální duo Kchun, violista Karel Untermüller, akordeonistka Jarmila Vlachová, Škampovo kvarteto a další.

Festival rozezní prostory chrámu svaté Barbory, kostelu svatého Jana Nepomuckého, kaple Božího těla a kostelu Zvěstování Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory. Více informací zájemci dozvědí na webu a Facebooku.

Mohlo by vás zajímat