Květnové koncerty ArtCafé představí v broumovském klášteře směsici žánrů

Nejbližší koncerty ArtCafé nabídnou v Broumově během května vystoupení českých i zahraničních muzikantů. Jako první se ve středu 15. května 2024 představí broumovskému publiku britský hudebník James Harries. 22. květen pak bude patřit triu Uhlíř, Bradáč, Jiráň a jejich večeru „Humor v rytmu bossa novy“.
James Harries (foto Marek Musil)
James Harries (foto Marek Musil)

Ve středu 15. května 2024 od 19:00 hodin zazní v sále Kreslírna v broumovském klášteře muzika uznávaného hudebníka z anglického Manchestru Jamese Harriese, který od roku 1990 žije v ČR. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě. Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas“. James koncertuje po celém světě buď jako sólový zpěvák s kytarou nebo má za zády kapelu tvořenou vyhledávanými českými hudebníky. V Broumově se představí s kytaristou Matějem Belkem, bubeníkem Davidem Landštofem a baskytaristou Matějem Havlíčkem.

Ve středu 22. května 2024 od 19:00 hodin se mohou milovníci Divadla Ypsilon těšit na přesunutý koncert muzikantů Jana Jiráně, Jana Bradáče a Františka Uhlíře. Večer s názvem Humor v rytmu bossa novy slibuje vedle písní v rytmu bossa novy, rumby či swingu také jemný humor v podobě úsměvného vyprávění příběhů ze života i z cest s Divadlem Ypsilon. Protagonisty večera budou osobnosti, které spojilo Divadlo Ypsilon a láska k jazzové muzice. Jan Jiráň je herec, hudebník, režisér a dramatik a stejně jako vynikající houslista Jan Bradáč také člen legendární Ypsilonky. František Uhlíř je jazzový kontrabasista a skladatel, který hostuje v divadle Ypsilon ve dvou hrách.

Jan Bradáč, František Uhlíř a Jan Jiráň (zdroj Agentura pro rozvoj Broumovska)
Jan Bradáč, František Uhlíř a Jan Jiráň (zdroj Agentura pro rozvoj Broumovska)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments