Ladislav Fančovič uvede díla Gershwina a Musorgského živě v Košicích

Brány košického Domu umění se tento týden opět otevřou pro příznivce Státní filharmonie Košice (ŠfK). Prvním koncertem pro publikum v sále bude „Gershwin-Musorgskij“ pod vedením šéfdirigenta ŠfK Zbyňka Müllera. Úlohu sólisty přijal klavírista Ladislav Fančovič. Událost se uskuteční ve čtvrtek 13. května 2021 v 19:00.
Ladislav Fančovič (foto Zdenko Hanout)
Ladislav Fančovič (foto Zdenko Hanout)

Ladislav Fančovič, známý také pod uměleckým jménem Fanzowitz, je nejen slovenský klavírista a milovník starého jazzu, ale také nadšený saxofonista. A právě v košické filharmonii si jej budou návštěvníci moci poslechnout v obou pozicích – jako klavírního sólistu v Gershwinově klavírním koncertě i jako saxofonistu, který se na chvíli stane jedním z členů orchestru ŠfK v Obrázcích z výstavy Modesta Musorgského.

„Gershwinova hudba je mi nesmírně blízká. Jeho klavírní koncert vnímám jako spojnici mezi jazzovou hudbou 20. let minulého století a klasickým hudebním světem,“ popisuje Fančovič. „Je v něm cítit z každého taktu atmosféra doby, ve která vznikal. Najdeme v něm dokonce i náznaky blues, charlestonu a dalších hudebních stylů, které tehdy obklopovaly Gershwina. Navíc nesmírně barevná instrumentace orchestru dodává koncertu velký lesk a noblesu.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments