Lang Lang v Praze: Vyhrajte dárek pod stromeček

Světoznámý čínský klavírista Lang Lang absolvoval konzervatoř již ve třech letech a od svých pěti let vystupuje veřejně. Zásadním průlomem v jeho kariéře byl záskok za André Wattse na festivalu Ravinia, kde zahrál Čajkovského 1. klavírní koncert s Chicagským symfonickým orchestrem pod taktovkou Christopha Eschenbacha, který Lang Langa v následujících letech prosazoval. Jeho sólový debut v roce 2003 ve vyprodané Carnegie Hall vzbudil značnou senzaci. Dokumentární DVD z tohoto koncertu získalo v roce 2005 cenu Echo Klassik za nejlepší hudební DVD. Objevil se také ve filmu Pianomania.
Témata:Lang Lang

Na Opeře PLUS jsme publikovali rozhovor s Lang Langem o jeho životě. Českým fanouškům dokonce natočil vzkaz s pozvánkou na koncert 30. dubna 2022 v pražské O2 areně za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou Iona Marina. O vstupenky na koncert a nové CD můžete soutěžit právě teď.

Soutěžní otázka zní: Která skladba a v jaké interpretaci přivedla poprvé Lang Langa na myšlenku stát se klavíristou?

Své odpovědi můžete psát do 18. prosince 2021 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište „Soutěž: Lang Lang“.  

Výhry:
1. cena – CD Goldbergovy variace + vstupenky na koncert (super kategorie) 30. dubna 2022
2. cena – jiné CD Lang Langa + vstupenky na koncert 30. dubna 2022
3. cena – vstupenky na koncert 30. dubna 2022

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!


Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments