Lednicko-valtický hudební festival věnuje koncert Patricii Burda Janečkové

Nedávno zesnulá mladá sopranistka Patricia Burda Janečková a Lednicko-valtický hudební festival společně plánovali koncert v kostele svatého Jakuba Staršího. LVHF společně s Boni pueri, Wranitzky Kapelle a Markem Štilcem věnují její památce večer s příznačným názvem Regina Coeli, který se v kostele svatého Jakuba Staršího uskuteční 6. října 2023.
Leonard Bernstein: West Side Story – Patricia Burda Janečková jako Maria (foto Adam Živnůstka)
Leonard Bernstein: West Side Story – Patricia Burda Janečková jako Maria (foto Adam Živnůstka)

Hudební svět, a nejen ten, zastihla v pondělí smutná zpráva. První říjnový den nás opustila Patricia Burda Janečková, sopranistka kvalit, kterými ke klasické hudbě poutala generace napříč věkem i životním stylem. Přála si o svém zdravotním stavu nikoho neinformovat, a soustředit síly na sebe.

Koncert v kostele svatého Jakuba Staršího, který sopranistka a Lednicko-valtický hudební festival společně plánovali, bude věnovaný Patricii. Na večeru s příznačným názvem Regina Coeli vystoupí chlapecký sbor Boni pueri a Wranitzky Kapelle pod taktovkou dirigenta Marka Štilce.

„Pečlivě jsme zvažovali, jak důstojně umění a životní odvahu Patricie uctít. Její repertoár jsme svěřili mladé sopranistce Adéle Řehořové, která je ve svých šestnácti letech na počátku pěvecké kariéry. Upřímně věřím, že půjde o kariéru hvězdnou,” uvádí Jiří Partyka, ředitel LVHF k programové změně. Koncert Regina Coeli se koná 6. října 2023, v kostele svatého Jakuba Staršího při zámku Lednice. „Jsme vděčni za to, že je Adéla ochotná a schopná v této situaci přijmout spolupráci a zazpívat náročný repertoár pro diváky a z úcty k Patricii,” uzavírá Jiří Partyka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments