Letní hudební akademie Kroměříž otevírá přihlášky do letošního ročníku

Mladí hudebníci a studenti už teď mají možnost přihlásit se na letní hudební akademii v Kroměříži. Její sedmý ročník se koná od 15. do 23. srpna 2024. V řadách vyučujících lektorů jsou opět mimořádná jména české i zahraniční klasické hudby. Umělci se představí nejen jako mentoři mladých hudebníků, ale také v programu doprovodného festivalu určeného široké veřejnosti.
Adam Plachetka při výuce (zdroj Letní hudební akademie Kroměříž)
Adam Plachetka při výuce (zdroj Letní hudební akademie Kroměříž)

Náplň kroměřížské akademie je kromě kvalitativní linky ojedinělá v intenzivním propojení teorie s praxí, možností studovat zároveň sólově i hru v orchestru a ucházet se o účast na hlavních festivalových koncertech. Zajímavými obory jsou také hudební managment či korepetice. „Hlásit se mohou hudebníci a zpěváci do jednotlivých sólových oborů, komorní smyčcová tělesa, studenti a manažeři z oblasti hudebního managementu se svými projekty i zájemci o praktické vedení prestižního hudebního projektu z oblasti produkce,“ uvedl umělecký ředitel akademie Tomáš Netopil.

V letošním roce se mohou na ojedinělou zkušenost těšit například frekventanti pěvecké akademie, kde se o jejich výuku budou dělit mimořádní umělci, Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka. Hudební obory budou vyučovat Ivo Kahánek (klavír), Fedor Rudin a Dalibor Karvay (housle), Michaela Fukačová s asistencí Philippe Muriseta (violoncello), Barbara Maria Willi (cembalo) a Pavel Nikl (viola a komorní hra) a další.

Na vybrané studenty čeká devět dnů, kdy načerpají nové znalosti a zkušenosti, setkají se při výuce a na pódiu se světovými hvězdami a seznámí se s bohatou hudební historií i krásou města Kroměříže. „Mimořádně talentovaní účastníci mohou získat nominaci na účinkování s filharmonickým tělesem nebo na jedno z udělovaných ocenění doprovázené finanční částkou,“ doplnila výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová. „Můžeme se chlubit i tím, že řada absolventů následně slaví úspěchy na pódiích doma i v zahraničí a získávají řadu dalších ocenění, snažíme se jim v dalším angažování pomoci i my,“ dodala Jana Kubáčová.

Přihlášky ke studiu je možné podávat až do 11. června na webu akademie, kde jsou uvedeny i všechny požadavky a dispozice.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments