Letní hudební akademie v Kroměříži vyhlásila nejlepší studenty

Výjimečný hudební zážitek ve Skleníku v Květné zahradě zakončil včera večer 5. ročník Letní hudební akademie v Kroměříži a jeho doprovodný festival Hudební Kroměříž. Kromě lektorů akademie na koncertě vystoupila PKF – Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Tomáše Netopila. Akademii, kterou před pěti lety založil právě tento kroměřížský rodák a dirigent, letos absolvovalo 57 aktivních účastníků. V průběhu koncertu byli vyhlášeni nejlepší studenti letošní akademie.
Matej Pčolinský, Nina Krížová, Tomáš Netopil, Adriana Banásová,Nikita Ruzhavinskiy, Letní hudební akademie Kroměříž 2022 (zdroj Letní hudební akademie Kroměříž)
Matej Pčolinský, Nina Krížová, Tomáš Netopil, Adriana Banásová,Nikita Ruzhavinskiy, Letní hudební akademie Kroměříž 2022 (zdroj Letní hudební akademie Kroměříž)

V průběhu koncertu byli vyhlášeni nejlepší studenti letošní akademie. Hlavní ocenění – Ceny Letní hudební akademie Kroměříž – převzala zpěvačka Adriana Banásová, violoncellista Nikita Ruzhavinskiy a houslista Matej Pčolinský. Všichni ocenění se stali laureáty Letní hudební akademie a vystoupí v rámci festivalu Hudební Kroměříž v roce 2023.

Akademie letos také udělila zvláštní cenu pro studentku, která zaujala lektory svým mimořádným talentem – toto ocenění obdžela slovenská zpěvačka Nina Krížová.

„Měli jsme fantastické studenty napříč všemi obory. Jsem moc rád, že se k nám spousta z nich znovu vrací a vidíme taky jejich vývoj, což samozřejmě naši lektoři velice oceňují. Není to totiž jen o tom jednom společném týdnu, ale s řadou z nich se lektoři setkávají podruhé nebo potřetí a mohou tak sledovat, jak se během školního roku zdokonalují,“ zhodnotil dirigent a umělecký ředitel LHAK Tomáš Netopil a dodal, že celý týden byl opravdu velice vydatný a komplexní a odpovídá představě o tom, jak by akademie měla vypadat – tedy kvalitní výuka pro všechny studenty v kombinaci s besedami a přednáškami a možností setkávat se a seznamovat se s novými lidmi.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments