Letní slasti a milosti

Pražský festival Letní slavnosti staré hudby s podtitulem Slasti a milosti se letos zaměří na světskou a duchovní hudbu, jejich kontrasty i vzájemné prolínání. V průběhu patnáctého ročníku od 14. července do 6. srpna, jehož program pořadatelé v těchto dnech ohlásili, zazní barokní díla, která byla uvedena při příležitosti pražské korunovace císaře Karla VI., lidová hudba z Iberského poloostrova či středověké hymny a žalmy z katedrály Notre-Dame v Paříži.

V programu je zastoupen andaluský ansámbl Accademia del piacere, německý soubor Echo du Danube či trio Bauwien van der Meer, Richard Egarr a Masumi Nagasawa. Nechybí ani pěvecké hvězdy – letos se představí Isabelle Druet a Alain Buet.Slavnostní zahájení letošního ročníku Letních slavností staré hudby se uskuteční v trojském zámku. Již zmíněný Echo du Danube zde 14. července představí barokní raritu – pantaleon, oblíbený nástroj francouzského krále Ludvíka XIV. Návštěvníci dalších koncertů uslyší hudbu ze 13. až 19. století: středověké noční modlitby, milostné písně klasicistních hudebních salonů, vášnivé tóny barokního flamenca, tradiční portugalské zpěvy i majestátní árie a orchestrální díla.

V historických prostorách Pražského hradu festival nabídne barokní díla, která byla uvedena při příležitosti pražské korunovace císaře Karla VI., a také lidovou hudbu z Iberského poloostrova. Kostel Panny Marie Sněžné nabídne středověké hymny a žalmy z katedrály Notre-Dame v Paříži. A program nezapomíná ani na oslavy Roku české hudby. Připomene především díla autorů českého původu, kteří se proslavili v cizině, nebo německých autorů narozených v českých zemích.Letos poprvé má festival také zvláštní program pro nejmenší publikum. Projekt s názvem Piccoli – Ententýnum v paláci se uskuteční 25. května v prostorách barokního Clam-Gallasova paláce v centru Prahy a nabídne rozmanité hudební i výtvarné dílny pro děti i rodiče.

www.letnislavnosti.cz

Foto archiv, Collegium Marianum 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat