Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Letní slavnosti staré hudby zahájí příběhy z antické mytologie
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Zprávy

Letní slavnosti staré hudby zahájí příběhy z antické mytologie

ČTK
Publikováno 08/07/2015
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

Úvodní večer festivalu Letní slavnosti staré hudby, který se uskuteční 13. července na zámku Troja, bude patřit příběhům z antické mytologie. Program s názvem La Muse je vystavěn na dílech dvou francouzských skladatelek, které působily v Paříži na sklonku vlády Ludvíka XIV. Vystoupí francouzský soubor La Sainte Folie Fantastique se sopranistkou Maïlys de Villoutreys.

„Těžko bychom v Praze hledali příhodnější místo, kde vyprávět o Ariadně a Bakchovi, Kefalovi a Prokris, než na zámku, který je vyzdoben celou řadou antických motivů, včetně impozantní fontány se sousoším Titánů,“ podotkla za pořadatele Lucie Čunderlíková.

Skladatelkám Élisabeth-Claude Jacquet de la Guerre a Julie Pinel budou v programu dělat společnost velikáni francouzské barokní hudby Marc-Antoine Charpentier, François Couperin a Michel Pignolet de Montéclair. Výběr toho nejlepšího z francouzských barokních kantát a dvorských, ale také pijáckých písní doplní ukázky z první francouzské opery, kterou kdy zkomponovala žena.

Mottem festivalu, který potrvá do 6. srpna, je femina aeterna, tedy věčná žena. Vrcholem festivalu podle pořadatelů bude uvedení barokní opery Francesca Cavalliho Calisto v podání souboru Collegium Marianum a divadelní společnosti Buchty a loutky. Bude jí patřit závěrečný večer festivalu ve Státní opeře. Nastudování je zcela v duchu dobové barokní praxe, kdy k italskému divadlu neodmyslitelně patřily i loutky.Festivalový program se odehraje také v Míčovně Pražského hradu, v Emauzích, v kostelech sv. Šimona a Judy a Panny Marie Sněžné a v Betlémské kapli. Program a více informací zájemci najdou na stránkách Letních slavností staré hudby.

Foto Jiří Sláma

TémataLetní slavnosti staré hudby
Sdílet článek
Facebook email vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Do Luhačovic znovu zavítá Janáček
Další článek Hudební festival Znojmo začíná. Říká si o další růst, plánuje jeho šéf
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up