Letošní Opera v Šárce naplnila návštěvností očekávání

Na představení Rusalka Antonína Dvořáka konané v rámci tradiční akce Opera v Šárce přišlo 4. září 2021 podle odhadu Prahy 6 mezi dvěma a třemi tisíci diváků. Naplnila se tak očekávání. Přírodní amfiteátr má přibližnou kapacitu zhruba deset tisíc lidí. Vzhledem k protiepidemickým opatřením šestá městská část kapacitu hlediště snížila. U vstupů museli návštěvníci prokazovat bezinfekčnost. Na situaci dohlíželi městští strážníci. K dodržování bezpečnostních opatření diváky vyzývaly informační panely, k dispozici lidé měli stojany s dezinfekcí.
Opera v Šárce 2021 (zdroj Opera v Šárce)
Opera v Šárce 2021 (zdroj Opera v Šárce)

Do míst původního přírodního divadla v Divoké Šárce se na světově známou Rusalku včera přišli podívat lidé všech generací. Mnoho jich dorazilo s dětmi. Diváci ve větších počtech přicházeli už téměř hodinu před zahájením produkce, aby si zajistili nejlepší místa.

Vstup na akci byl zdarma. Lidé měli příležitost vidět Rusalku v provedení sólistů, orchestru, sboru a baletu Národního divadla. Rusalku hrála a zpívala Dana Burešová. Oproti avizovanému programu se role prince místo Aleše Brisceina ujal Martin Šrejma. Vodníka ztvárnil Luděk Vele, ježibabu Kateřina Jalovcová a cizí kněžnu Kateřina Hebelková.

Počasí představení přálo. Diváci byli dokonce vtaženi do děje a stali se součástí plesu na zámku, kde mohli hodovat. Na začátku druhého jednání jim herci totiž roznášeli pečené sele, rozdávali také koláčky. Opera o třech dějstvích přesto byla pro mnohé příliš dlouhá a nevydrželi do konce. O přestávce po druhém jednání desítky diváků opustily areál.

Opera v Šárce se letos konala pošestnácté. V uplynulém roce se kvůli pandemii koronaviru neuskutečnila. Rusalku letos pořadatelé vybrali vzhledem k 180. výročí narození jejího autora Antonína Dvořáka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments