Liberecké divadlo nabízí předplatné pro německé diváky

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy začalo od prosince nabízet speciální předplatné pro německé diváky. Za sezonu má divadlo odhadem kolem tisíce návštěvníků z Německa. Řekl to vedoucí marketingového oddělení Jakub Kabeš. „Víme, že se organizují zájezdy, ale řada lidí přijíždí sama,” dodal.Do libereckého divadla jezdí Němci z příhraničí hlavně na opery a balet, u nichž příliš nezáleží na tom, v jakém jazyce se představení odehrává. „U oper dostávají tištěné texty se stručným obsahem v němčině,” uvedl Kabeš.

Zájmu Němců odpovídá i skladba speciálního předplatné, jsou v něm tři opery a jeden balet. Podle výběru místa stojí abonmá od čtrnácti do čtyřiceti čtyř eur (387 až 1215 korun). V nabídce jsou Dvořákova klasika Rusalka, kritikou i diváky oceňovaná Foerstrova Eva, Hoffmannovy povídky Jacquesa Offenbacha a balet Sen noci svatojánské s hudbou Felixe Mendelssohna-Bartholdyho v úpravě, choreografii a režii Attily Egerháziho. Jako bonus získá držitel abonmá česko-německou publikaci ke stotřicátému výročí založení libereckého divadla. Předplatné si mohou Němci koupit v informačním centru v budově žitavské radnice.

Liberecké divadlo je třísouborové, tvoří ho opera, balet a činohra. Za sezonu jejich představení navštíví kolem sedmdesáti pěti tisíc diváků. Zhruba šestnáct procent z nich tvoří abonenti. Pro letošní rok má divadlo patnáct abonentních skupin.

Foto archiv 

Napsat komentář