Lípa Musica kvůli opatřením opět mění program

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica musí kvůli vládním opatřením znovu měnit program. Páteční recitál Josefa Špačka v Oblastní galerii v Liberci budou přenášet po internetu. Zrušit museli organizátoři Projekt Jurkovičovy ukolébavky, který se měl uskutečnit v pondělí 19. října na zámku v Doksech. Beze změny zatím zůstává jen epilog festivalu "Má to smysl!" ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa, který je v plánu na 5. listopadu v KD Crystal v České Lípě.
Josef Špaček – Lípa Musica (zdroj MHF Lípa Musica / foto Lukáš Pelech Atelier)

Koronavirové změny provázejí letošní 20. ročník festivalu už od jeho jarní přípravy. Zahájení v sobotu 12. září mělo být původně v režii světově proslulého souboru hráčů na historické nástroje L’Arpeggiata. Koronavirus ale donutil už na jaře pořadatele zcela změnit dramaturgii, a tak v Liberci zaznělo Händelovo oratorium Mesiáš v podání Collegia 1704 a kvarteta předních českých pěvců. Zrušit už ale museli organizátoři koncert Musica Bohemica: Poezie lidové písně plánovaný na 6. října v Teplicích, změnit museli kvůli zákazu pěveckých koncertů také program v neděli 11. října v České Lípě.

Sólo pro Josefa Špačka teď bude jen jako videostream. „Věříme, že snaha zachovat koncert našeho uměleckého garanta Josefa Špačka prostřednictvím streamovaného koncertu naše posluchače potěší. Hodně by pro nás znamenalo, pokud by tuto formu koncertu přijali jako adekvátní alternativu kulturního zážitku. V případě, že možnost zhlédnout tento koncert on-line návštěvníci nemají, jsme připraveni vrátit vstupné. Všem, kteří tuto formu přijmou, velmi děkujeme. Vnímáme ji jako podporu kultury v nelehkém čase,“ řekl ředitel festivalu Martin Prokeš.

Změna čeká podle mluvčí festivalu Lucie Johanovské i závěrečný koncert Hudba stříbrného plátna, který byl plánovaný na středu 28. října do Městského divadla v Novém Boru.„Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě nemožnosti zrealizovat ani prosincový termín, bude jednáno o dalším náhradním termínu na začátku roku 2021,“ dodala mluvčí festivalu Lípa Musica.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments