Lípa Musica začíná již tento pátek na Oybině s Prague Cello Quartetem

Již popáté se tento pátek 23. srpna 2019 koná setkání v gotických prostorách zříceniny klášterního kostela na saském hradě Oybin, kde se uskuteční prolog mezinárodní festivalové přehlídky Lípa Musica. Letošní 18. ročník předznamená vystoupení populárního českého ansámblu Prague Cello Quartet, který pro velký zájem provede hned dva koncerty za sebou, a to od 20:00 a 22:00 hodin.
Prague Cello Quartet (zdroj Lípa Musica)

Festivalový večer nabídne originální úpravy klasických skladeb z dílny Čajkovského, Debussyho, Dvořáka či Korsakova, ale také slavné melodie filmové či hity od Franka Sinatry nebo Björk. Cílem této čtveřice vynikajících hudebníků je bavit posluchače vlastními kreativními aranžemi oblíbených skladeb i vybraným humorem a bořit tak hranice mezi zábavou a „vážnou“ hudbou. Koncerty s příznačným názvem Za svitu luny proběhnou v prostorách kostela bez střechy, v případě nepříznivého počasí budou přesunuty do Horského kostela v podhradí Oybinu, ale předpovědi počasí jsou zatím nadějné.

Výběr vstupenek na tento koncert i další koncerty hlavní festivalové řady, kterou 17. září zahájí galakoncert The King’s Singers v Hejnicích, se ovšem pomalu úží, proto organizátoři festivalu vybízejí k rychlému rozhodování potenciálních diváků. K dalším horkým tipům patří vystoupení Severáčku v Žitavě, Moravské dvojzpěvy v Děčíně, Dialog lidského hlasu a strun v Ústí nad Labem, Magická dokonalost v Doksech, Sólo s Radimem Vizvárym v České Lípě, nebo setkání s „Beatles klasické hudby“, fenomenálním ansámblem Janoška na závěr festivalu v Novém Boru.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat