Magdalena Kožená a Simon Rattle dnes vystoupí s Českou filharmonií

V pražském Rudolfinu dnes vystoupí mezzosopranistka Magdalena Kožená za doprovodu České filharmonie vedené jejím manželem, šéfdirigentem London Symphony Orchestra Sirem Simonem Rattlem. Na programu bude kromě symfonické básně Zlatý kolovrat od Antonína Dvořáka i Píseň o zemi Gustava Mahlera, v níž sólové party vedle Kožené zazpívá tenorista Simon O'Neill. Stejné vystoupení se uskuteční také 28. února a 1. března 2019.
Magdalena Kožená, Simon Rattle (archiv OP)

Světově proslulá česká mezzosopranistka Magdalena Kožená se v Rudolfinu se Simonem Rattlem představila před dvěma lety. Koncert byl součástí rezidence Kožené ve 120. koncertní sezoně České filharmonie. Rattle účinkoval jako klavírista. V doprovodném tělese jako flétnista působil také švýcarský dirigent Kaspar Zehnder, který vedl Pražskou komorní filharmonii v roce 2009 při vystoupení Kožené v Národním divadle v Praze.

Operní pěvkyně Kožená, která loni 26. května oslavila 45. narozeniny, patří mezi nejžádanější mezzosopranistky současnosti. Těžiště jejího zájmu zpočátku tkvělo hlavně v barokní hudbě, později se posunulo směrem ke klasicismu či romantismu. Mezi slavné operní role Kožené patří například Orfeus v Gluckově opeře Orfeus a Euridyka či Dorabella z Mozartova Cosi fan tutte. Pěvkyně je propagátorkou české hudby, prostřednictvím svého nadačního fondu podporuje i základní umělecké školy.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na