Martin Scorsese bude producentem nového filmu inspirovaného Gershwinovým životem a hudbou

Osmasedmdesátiletý americký oscarový režisér Martin Scorsese se tentokrát jako producent ujme vzniku filmového muzikálu s melodiemi amerického skladatele George Gershwina (1898 - 1937). Scorsesemu budou stát po boku producent jeho filmů Zuřící býk či Mafiáni Irwin Winkler (89) a irský režisér, tvůrce hudebních filmů Once a Sing Street, John Carney (49).

George Gershwin (Foto: Carl Van Vechten / Creative Commons / Public Domain)
George Gershwin (Foto: Carl Van Vechten / Creative Commons / Public Domain)

Chystaný film s názvem Fascinating Rhythm (Fascinující rytmus), jak se jmenuje i jedna z Gershwinových písní, nemá být životopisným snímkem. Hudební drama o mladé ženě v New Yorku bude životem Gershwina pouze inspirováno. Správci pozůstalosti skladatele dali svolení k použití písní.

Martin Scorsese usiluje o vytvoření filmu o americkém skladateli již téměř čtyřicet let. Životopisný film o Gershwinovi měl být jeho dalším dílem po Zuřícím býkovi (1980), projekt však zkomplikoval osobní konflikt se scenáristou Paulem Schraderem. Scorsese se pokusil film oživit v letech 1993 (Gershwina měl hrát Richard Dreyfus) a 2010 (kdy na hlavní roli kývl herec Zachary Quinto), ale nápad neuspěl u filmových studií.

Mezi nejznámější díla Gershwina, jenž zemřel ve věku pouhých 38 let s nádorem na mozku, patří Rapsodie v modrém, Američan v Paříži, muzikály jako Lady, Be Good nebo Funny Face či opera Porgy a Pess.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments