Mezi divadla a Severočeskou filharmonii Teplice rozdělí Ústecký kraj 10 milionů

Ústecký kraj rozdělí letos mezi stálé divadelní soubory a Severočeskou filharmonii Teplice deset milionů korun. Schválili to na jednání dne 28 ledna 2019 zastupitelé. Částka je stejná jako loni. Mimořádný příspěvek tři miliony korun na mzdy dostane Severočeské divadlo opery a baletu, které zpoloviny kraj vlastní.
Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem (zdroj wikipedia.org)

Peníze dostanou stejné soubory jako v předchozích letech. Městské divadlo v Mostě získá 3,5 milionu korun, stejnou částku obdrží filharmonie.

Docela velké divadlo v Litvínově obdrží od kraje dotaci 1,8 milionu korun a Činoherní studio města Ústí nad Labem 1,2 milionu korun.

Mimořádný příspěvek tři miliony korun obdrží Severočeské divadlo opery a baletu. Poloviční podíl v divadle má od roku 2012 kraj, druhou půlku vlastní město. To by se mohlo v letošním roce změnit. Ústecký kraj totiž jedná s městem o převodu druhého podílu zpět na radnici. Výměnou za to by pod Ústecký kraj nově patřilo městské muzeum, kde vzniká mimo jiné expozice o dějinách německojazyčného obyvatelstva českých zemí. Příspěvkovými organizacemi města jsou muzea v Teplicích, Mostě, Chomutově, Litoměřicích i Děčíně. Město Ústí je podle primátora Petra Nedvědického takové směně nakloněno.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky