Mezinárodní akordeonové dny v Praze

Soutěžní hudební festival „ Mezinárodní akordeonové dny v Praze“ proběhne od 31. října do 3. listopadu 2019 v sálech v centru hlavního města. Spolupořadateli jsou  Pražská konzervatoř, Společnost českých akordeonistů  a koncertní agentura Club Tours.
Foto z archivu Ladislava Horáka

Zahajovací koncert s mezinárodní účastí se uskuteční ve čtvrtek 31. října od 20 hodin v sále Uměleckoprůmyslového musea, vystoupí na něm španělský soubor Galician voyage, dále Pražské barokní harmoniky a duo Pavla Tesařová (housle) a Markéta Laštovičková (akordeon).
V pátek 1. 11. po prvním dnu soutěže juniorů se můžeme od 19 h. těšit na GALA koncert s houslistkou Julií Svěcenou, Ladislavem Horákem a norským souborem The Norwegian Accordion Ensemble, kterému bude od 18 h.  předcházet Koncert přátelství v Libeňském zámečku.
V sobotu 2. 11. se uskuteční soutěžní vystoupení seniorů, souborů a orchestrů, které bude ve 20.30 h. zakončeno koncertem laureátů. Festival i soutěž s více než 300 hráči z 20 zemí v Koncertním sále Pražské konzervatoře jsou pro diváky zdarmasoučástí budou i výstavy špičkové italské firmy Scandalli (Itálie) a hořovického výrobce Delicia, mezi finančními a věcnými cenami nalezneme i Cenu legendárního akordeonisty Milana Bláhy, cenu firmy Harmonikas Louny či firmy Techgal. Festival se uskuteční za podpory Státního fondu kultury, Hlavního města Prahy, Městské části Praha 1 a Praha 8, Nadace Český hudební fond a Česko německého fondu budoucnosti.

Od  čtvrtka do neděle budou souběžně probíhat koncerty a semináře v rámci 4. Německo-českého symposia pro skladatele, dirigenty a akordeonisty ve spolupráci s European Accordion Federation.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat