Mezinárodní den tance 2020 online

Jako každý rok i letos na 29. dubna připadá oslava Mezinárodního dne tance. Už pošesté u nás tuto událost organizuje Art 4 People, která tak navázala na iniciativu Vize tance, a letos ji vzhledem k okolnostem poprvé celou odvysílá on-line. Program oslavy opět nabídne vystoupení nejlepších českých tanečníků, taneční workshopy pro širokou veřejnost, celorepublikový taneční flashmob, trénink u baletní tyče a na závěr taneční párty s DJ Baleťákem. Událost bude možné sledovat 29. dubna od rána na facebookové stránce Art 4 People a stále je ještě šance se zapojit do tanečního flashmobu, který letos připravil vítěz StarDance Dominik Vodička.
Mezinárodní den tance (zdroj Art 4 People)

Mezinárodní den tance je dnes už tradiční jarní událost s širokou fanouškovskou základnou a pravidelně se těší návštěvnosti tisíců lidí. Neoslavit ho pro nás nepřipadalo v úvahu, a proto ho letos připravujeme celý v online formátu. Akci si tak diváci budou moci užít a protancovat z pohodlí domova,“ uvádí optimisticky Martin Kolda, ředitel agentury Art 4 People. Místo oslav konaných živě na Střeleckém ostrově bude připraveno vysílání programu právě ze Střeleckého ostrova, ale také z několika dalších stanovišť v Praze, vše za doprovodu moderátora. Vysílání bude možné sledovat přímo na facebookové stránce Art 4 People.

Na letošní online formát Mezinárodního dne tance se už teď těší většina každoročních partnerů akce – během celodenního programu opět vystoupí taneční soubory předních českých tanečních institucí, mezi které patří Národní divadlo (Balet a Laterna magika), Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy Liberec a další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory i amatérské skupiny. Stejně jako v loňském roce se i letos jedná o účasti zahraničních partnerů. V programu nebude chybět vysílání tréninku u baletní tyče pod taktovkou uměleckých šéfů a baletních mistrů výše zmíněných divadel. O závěrečnou párty se pak postará DJ Baleťák, bývalý sólista ND Praha a Stuttgartského baletu.

Mezinárodní den tance v brně v roce 2019 (foto Jakub Jíra)

Roztančete s námi váš domov i internet! je letošní heslo on-line tanečního flashmobu, který jako každý rok odstartoval přípravy na oslavu Mezinárodního dne tance. Jeho choreografii má letos na starosti držitel ceny Thálie, vítěz StarDance a sólista Pražského komorního baletu Dominik Vodička a fanoušci oslavy se do něj můžou sami díky videu na sítích zapojit. Stačí se choreografii naučit, při tanci se natočit, video poslat do 24. dubna Art 4 People, a stát se tak součástí obsahu, který bude 29. dubna sledovat celá republika. To ještě stihnete.

V současnosti pracujeme ze všech sil na tom, aby se on-line podoba oslavy Mezinárodního dne tance svým rozsahem a kvalitou vyrovnala předchozím ročníkům. Jsme přesvědčeni, že se zapojením moderních streamovacích technologií se nám podaří realizovat plnohodnotný event, aniž bychom porušili současná opatření spojená s globální pandemií. Věříme, že se nám podaří i letos oslavit Mezinárodní den tance v nejvyšší kvalitě a zprostředkovat našemu publiku jako každý rok nezapomenutelný kulturní zážitek,“ uzavírá Martin Kolda.

Veškeré detaily ohledně programu a příprav Mezinárodního dne tance sledujte na Facebooku Art 4 People, v události Mezinárodního dne tance 2020 na www.mezinarodnidentance.cz i na Instagramu Art 4 People.

Mezinárodní den tance je mezinárodní událost, která má za cíl propojovat a oslavovat tanec jako univerzální formu vyjádření – jazyk, kterým hovoří všichni a který dokáže spojit lidi bez ohledu na jazykové, politické, kulturní a etické bariéry. Svátek byl poprvé vyhlášen Mezinárodním divadelním ústavem v roce 1982 a od té doby každoročně připadá na 29. dubna v připomínku narozenin slavného průkopníka a reformátora baletu Jeana-Georgese Noverrea. V České republice se o oslavy MDT zasadila nejprve Vize tance, od roku 2004 se program ujal pod záštitou Art 4 People.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat