Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem chystá sedm koncertů

V září a říjnu 2023 v Českých Budějovicích proběhne 6. ročník Mezinárodního festivalu staré hudby Musica ad confluentem. Slavnostní zahájení se koná 1. září v Galerii Rabenštejnská. Dramaturgie festivalu pro své návštěvníky přichystala sedm koncertů.
Cantar alla Viola (zdroj Musica ad confluentem)
Cantar alla Viola (zdroj Musica ad confluentem)

Zahajovací koncert Mezinárodního festivalu staré hudby Musica ad confluentem provede 8. září Capella Regia pod vedením Roberta Huga, na kterém kromě jiného zazní Mariánské nešpory Adama Michny z Otradovic. Po třech letech se na festival vrací jordánsko-španělské duo Cantar alla Viola, tedy sopranistka Nadine Balbeisi, kterou na violu da gamba doprovodí Fernando Marín. V programu Music for a while zazní anglická, německá a italská hudba 17. století.

Dalším zahraničním hostem je německý soubor Boulevard Baroque s uměleckou vedoucí Karlou Enríquéz. Společně s nimi jako hosté vystoupí flétnistka Jana Semerádová a izraelský cembalista Shalev Ad-El. Svůj program nazvali Autumn’s night fever! a v prostředí jízdárny zámku Hluboká nad Vltavou návštěvníci vyslechnou hudbu Johanna Adolfa Hasse, Františka Bendy, Jiřího Antonína Bendy a Johanna Helmicha Romana.

Z Portugalska přijede trio Iberian Ensemble, které pod vedením flétnisty Alexandra Andrade provede svůj program s názvem Hudba 18. století na iberských a italských dvorech. Konkrétně pak zazní Antonio Vivaldi, Carlos Seixas, Gaspar Sanz, Luis Álvares Pinto a Domenico Scarlatti. Posledním zahraničním souborem bude francouzský Ensemble Castelkorn s uměleckým vedoucím Josefem Žákem. Koncert proběhne v barokním kostele Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Hlavním zdrojem repertoáru programu Labyrinth Garden je kroměřížská hudební sbírka biskupa Karla Liechtensteina-Castelkorna, o jejíž větší povědomí v západní Evropě soubor usiluje.

Předposledního koncertu se ujme českobudějovická rodačka, sopranistka Irena Troupová, která se svým souborem přednese skladby barokní Itálie v programu s názvem All’armi, pensieri!

Slavnostní závěrečný koncert 6. ročníku Mezinárodního festivalu staré hudby Musica ad confluentem proběhne 25. října v obřadní síni českobudějovické radnice. Flétnistka Michaela Koudelková se svým souborem vystoupí s programem Corelli & Händel – S flétnou napříč Evropou. Koncert bude zároveň věnován 105. výročí vzniku Československa.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments