Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zahájil vánoční předprodej

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka startuje dnešním dnem svůj tradiční vánoční předprodej. Diváci mohou pořídit již nyní vstupenky na tři vybrané festivalové koncerty, které se odehrají v červnu 2022 – recitál černohorského kytaristy Miloše Karadagliće, a dva velké symfonické koncerty: Čajkovského symfonického orchestru v čele s legendárním dirigentem Vladimirem Fedosejevem, a Záhřebské filharmonie s cembalistou Jeanem Rondeau. Vybrané koncerty jsou ochutnávkou festivalového programu, který bude v celé své šíři zveřejněn v lednu 2022. Vstupenky na tři koncerty vánočního předprodeje je možné rezervovat ode dneška na webu festivalu nebo pořídit v informačních centrech v Moravskoslezském kraji.
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (zdroj Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka)
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (zdroj Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka)

„Koncerty letošního vánočního předprodeje jsme koncipovali jako pestrou ochutnávku příštího ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Celý program zveřejníme v lednu, ale již nyní mohu říct, že se milovníci kvalitní kultury mohou těšit na dvě desítky koncertů nejen klasické hudby. Opět se vydáváme do šesti měst Moravskoslezského kraje a opět přivezeme českou i světovou uměleckou špičku, letos okořeněnou o interpretační umění mladých muzikantů, kteří již nyní dobývají světová pódia. Věříme, že vstupenky na koncerty z našeho předprodeje udělají radost pod nejedním vánočním stromečkem,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHFLJ.

Přední londýnský kytarista Miloš Karadaglić (původem z Černé Hory) představí kytaru ve známých i nových podobách, kterými si získává posluchače na celém světě. Miloš – jak je v uměleckých kruzích znám – předvede ostravskému publiku, že kytara je nástroj, který si říká o své místo také v klasické hudbě.

Legenda mezi dirigenty Vladimir Fedosejev začínal svou kariéru před třiceti devíti lety v Ostravě. Nyní přijíždí společně s uznávaným Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského z Moskvy, aby ostravskému publiku předvedl to nejlepší ze svého mistrovství.

Paříž-Záhřeb-Ostrava – symfonický koncert se sólem cembala: tento mezinárodní večer přivede na jedno podium dvě silné osobnosti světové vážné hudby – dirigenta Tomáše Netopila, prezidenta MHFLJ, a francouzského cembalistu a ve svých třiceti letech již značně proslulého Jeana Rondeau. Zazní melodie francouzských autorů, které budou v podání Záhřebské filharmonie neopakovatelným zážitkem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments