Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

  1. 1
  2. 2

Ivan Ženatý – housle
Kristina Fialová – viola
Krzystof Penderecki – dirigent
Janáčkova filharmonie Ostrava
Jiří Vejvoda – úvodní slovo

 

pondělí 11. června 2018 v 19.00 hodin – Opava, kostel sv. Václava
Pocta slovanské duši

Gallus, Mokranjac, Zelenka, Dvořák,
Strmole, Močnik, Česnokov, Janáček,
Foerster, Twardowski, Rimskij-Korsakov

Ingenium Ensemble

 

středa 13. června 2018 v 19.00 hodin – Ostrava, Dům kultury města Ostravy
Symfonický koncert

Franz Schubert: Alfonso und Estrella, předehra k opeře D. 732
Joseph Haydn: Koncert pro violoncello č. 1 C dur Hob.VIIb:1
Robert Schumann: Symfonie č. 2 D dur op. 61

Clemens Hagen – violoncello
Camerata Salzburg
Lorenzo Viotti – dirigent

 

středa 13. června 2018 v 19.00 hodin – Frýdek-Místek, Národní dům
Komorní koncert

Josef Mysliveček: Sonáta pro violoncello a klavír A dur
Leoš Janáček: Sonáta pro klavír I. X. 1905 „Z ulice“
Luboš Fišer: Sonáta pro violoncello sólo
Leoš Janáček: Pohádka pro violoncello a klavír
Antonín Dvořák: Klid lesa pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů: Sonáta pro violoncello a klavír č. 3

Tomáš Jamník – violoncello
Jan Bartoš – klavír

 

čtvrtek 14. června 2018 v 18.00 hodin – Ostrava, Janáčkova konzervatoř v Ostravě
Koncert vítězů 23. ročníku Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně

Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku, II. řada
Samuel Barber: Sonáta pro klavír es moll op. 26
Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga Es dur BWV 552
Martin Moudrý: improvizace
Wolfgang Amadeus Mozart: Fantasie a fuga f moll K 608

Pavel Zemen – klavír
Martin Moudrý – varhany

 

sobota 16. června 2018 v 17.00 hodin – Hukvaldská obora, amfiteátr
Symfonický koncert

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro housle a orchestr e moll op. 64
Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 5 e moll op. 64

Jiří Vodička – housle
Nikolai Alexeev – dirigent
Ulsan Philharmonic Orchestra

 

neděle 17. června 2018 v 10.00 hodin – Ostrava, Vítkovický zámek 
Nedělní matiné s brunchem

Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku, I. řada

Jiří Zahrádka – mluvené slovo
Jan Jiraský – klavír

 

úterý 19. června 2018 v 19.00 hodin – Ostrava, kostel sv. Václava
Dechová harmonie

Gaetano Donizetti: Sinfonia in G
Carl Maria von Weber: Concertino pro hoboj a dechovou harmonii
Vincent d´Indy: Chanson et danses op. 50
Charles Gounod: Malá symfonie pro dechové nástroje

Dušan Foltýn – hoboj
Festivalová dechová harmonie

 

středa 20. června 2018 v 18.00 hodin – Rychaltice, kostel sv. Mikuláše 
Varhanní recitál s hostem

Leoš Janáček: Adagio
Robert Schumann: Fuga na B-A-C-H op. 60/2
Antonín Dvořák:
Preludium D dur a Fuga g moll
Biblické písně

Gustáv Beláček – baryton
Pavel Svoboda – varhany

 

čtvrtek 21. června 2018 v 19.00 hodin – Hlučín, Červený kostel
Komorní koncert

Joseph Haydn: Klavírní trio C dur Hob. XV: 27
Ludwig van Beethoven: Klavírní trio D dur op. 70 č. 1
Bedřich Smetana: Trio g moll

Eben trio

 

pátek 22. června 2018 v 19.00 hodin – Starý Bohumín, Pod zeleným dubem
Harfový recitál

Josef Suk: Letní dojmy op. 22 b (úprava Jana Boušková)
Antonín Dvořák: Suita A dur op. 98 „Americká“ ( úprava Jana Boušková)
Bedřich Smetana, Hanuš Trneček: Vyšehrad (úprava Jana Boušková)
Bedřich Smetana, Hanuš Trneček: Fantazie Vltava
Bedřich Smetana: Šárka (úprava Jana Boušková)

Jana Boušková – harfa

 

sobota 23. června 2018 v 18.00 hodin – Hukvaldská obora, amfiteátr
Symfonický koncert

Ján Cikker: Variace na slovenskou lidovou píseň
Jan Vičar: Žítkovská bohyně
Vítězslav Novák: Slovácká suita op. 32

Barbora Polášková – mezzosoprán
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Stanislav Vavřínek – dirigent

 

neděle 24. června 2018 v 17.00 hodin – Hukvaldská obora, amfiteátr
Balada pro banditu

Milan Uhde, Miloš Štědroň: Balada pro banditu

Eva Vrbková, Igor Orozovič,
Gabriela Vermelho, Dalibor Buš
Jihočeská filharmonie
Vojtěch Spurný – dirigent
Vladimír Morávek – režie

 

středa 27. června 2018 v 19.00 hodin – Ostrava, Janáčkova konzervatoř v Ostravě 
Komorní koncert

Bohuslav Martinů: Variace na slovenskou lidovou píseň H 378
Josef Páleníček: Chorálové variace pro violoncello a klavír
Sergej Rachmaninov: Sonáta pro violoncello a klavír g moll op. 19

Jan Páleníček – violoncello
Jitka Čechová – klavír

 

sobota 30. června 2018 v 18.00 hodin – Hukvaldská obora, amfiteátr
Závěrečný koncert – slavné árie z českých oper

Bedřich Smetana
Leoš Janáček
Antonín Dvořák

Eva Hornyáková – soprán
Adam Plachetka – bas
Robert Jindra – dirigent
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Jiří Vejvoda – úvodní slovo

 

neděle 1. července 2018 v 15.00 hodin – Hukvaldy, rodná škola Leoše Janáčka
Festivalový epilog na počest 164. výročí narození Leoše Janáčka

Eduard Dřízga: Dechový kvintet
Leoš Janáček: Mládí, dechový sextet

Grand Valley Winds

www.mhflj.cz

  1. 1
  2. 2