Mezinárodní klavírní soutěž Johanna Nepomuka Hummela přijímá přihlášky

V září se ve Slovenské filharmonii uskuteční 11. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Johanna Nepomuka Hummela. Přihlásit se můžete do 15. července 2024.
Medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela (zdroj Slovenská filharmónia)
Medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela (zdroj Slovenská filharmónia)

Od pondělí 9. do neděle 15. září 2024 se v prostorách Slovenské filharmonie v Bratislavě uskuteční 11. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Johanna Nepomuka Hummela, bratislavského rodáka.

Skladatel studoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna. Za svého života byl považován za jednoho z největších skladatelů a klavíristů Evropy. Jako skladatel vynikl zejména v oblasti virtuózní klavírní hudby. Klavírní soutěž zviditelňuje skladatelovo dílo, pomáhá aktivně pěstovat jeho odkaz a podporuje kariéru pozoruhodných mladých klavíristů. Tři kola soutěže se uskuteční v Malém sále Slovenské filharmonie a budou přístupná veřejnosti.

Finále, koncert laureátů a vyhlášení výsledků se uskuteční v neděli 15. září 2024 v 15:00 hodin v Koncertní síni Slovenské filharmonie. Vstupenky na 15. září 2024 budou v prodeji na pokladně Slovenské filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments