Mezinárodní soutěž J. N. Hummela končí, koncert finalistů můžete sledovat on-line

V pátek 26. listopadu 2021 pokračuje v bratislavské Redutě 10. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Johanna Nepomuka Hummela. Finále soutěže bude živě vysíláno na streamovacích stánkách Slovenské filharmonie.
Leo de Maria a Kim Sunah (zdroj Slovenská filharmonie, foto A. Trizulak)
Leo de Maria a Kim Sunah (zdroj Slovenská filharmonie, foto A. Trizulak)

Včera večer oznámila mezinárodní porota jména tří ze čtrnácti mladých interpretů, kteří postoupí do třetího kola soutěže: Robert Bily (ČR), Sunah Kim (Jižní Korea) a Leo de María (Španělsko). Čestné uznání získali: Jan Wachowski (Polsko) a Kaiwen Zhao (Čína).

Všichni finalisté vystoupí dnes v 16:00 hodin (odkaz zde) v Koncertní síni Slovenské filharmonie společně s houslistou Jozefem Horváthem a violoncellistou Borisem Bohó, členy Slovenské filharmonie. V jejich podání zazní Hummelova klavírní tria.

Klavírní soutěž bude pokračovat zítra v sobotu 27. listopadu, kdy finalisté a Slovenská filharmonie přednesou Beethovenův Koncert pro klavír a orchestr č. 4 G dur, op. 58, který bude řídit Rastislav Štúr. Zítra odpoledne se finalisté utkají o první cenu, o které rozhodne mezinárodní porota složená z prestižních klavíristů a pedagogů: předseda Pavel Gililov (Německo), členové – Eugen Indjič (Francie/ USA), Ivo Kahánek (Česká republika), Marian Lapšanský (Slovenská republika), Marcel Štefko (Slovenská republika), Peter Pažický (Slovenská republika), Torleif Torgersen (Norsko). Vítěz soutěže získá Cenu Národní banky Slovenska. Přímý přenos budou diváci moci sledovat na streamovacích stránkách Slovenské filharmonie od 15:30 hodin.

.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments