Mladí pěvci se utkají o vítězství v Domingově operní soutěži

Dvanáct mladých operních pěvců se dnes v 18:00 hodin utká v Národním divadle ve finále soutěže Operalia, kterou založil světoznámý operní pěvec a dirigent Plácido Domingo. Soutěž má za cíl objevovat nové talenty. Finalisté dnes zazpívají za doprovodu orchestru Národního divadla pod taktovkou a s průvodním slovem zakladatele soutěže. Česká účastnice Zdislava Bočková se do finále nedostala.
Plácido Domingo (zdroj Peter Bleha)

Po dvou zástupcích mají ve finálové dvanáctce Jižní Korea, Rusko a Spojené státy, soutěžit ještě budou také tenoři ze Španělska a Polska, sopranistky z Guatemaly a Švédska, jihoafrický účastník je barytonista a tucet mladých pěvců uzavírá americko-německý kontratenor.

Operalia vyhledává mladé talentované operní pěvce již více než 25 let, první ročník se uskutečnil v Paříži a od té doby cestuje světem. Stovky uchazečů všech hlasových kategorií každý rok posílají přihlášky a z nich pouze 40 nejlepších dostane šanci soutěžit před porotou deseti operních profesionálů, jako jsou umělečtí ředitelé Metropolitní opery v New Yorku, Royal Opera House v Londýně, Teatro Real v Madridu a Národní pařížské opery. Letošní ročník je podle pořadatelů velmi silný, proto porota namísto deseti finalistů vybrala hned 12. V minulosti v soutěži uspěli například tenoristé José Cura a Rolando Villazón.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat