Mladí pěvci se utkají o vítězství v Domingově operní soutěži

Dvanáct mladých operních pěvců se dnes v 18:00 hodin utká v Národním divadle ve finále soutěže Operalia, kterou založil světoznámý operní pěvec a dirigent Plácido Domingo. Soutěž má za cíl objevovat nové talenty. Finalisté dnes zazpívají za doprovodu orchestru Národního divadla pod taktovkou a s průvodním slovem zakladatele soutěže. Česká účastnice Zdislava Bočková se do finále nedostala.
Plácido Domingo (zdroj Peter Bleha)

Po dvou zástupcích mají ve finálové dvanáctce Jižní Korea, Rusko a Spojené státy, soutěžit ještě budou také tenoři ze Španělska a Polska, sopranistky z Guatemaly a Švédska, jihoafrický účastník je barytonista a tucet mladých pěvců uzavírá americko-německý kontratenor.

Operalia vyhledává mladé talentované operní pěvce již více než 25 let, první ročník se uskutečnil v Paříži a od té doby cestuje světem. Stovky uchazečů všech hlasových kategorií každý rok posílají přihlášky a z nich pouze 40 nejlepších dostane šanci soutěžit před porotou deseti operních profesionálů, jako jsou umělečtí ředitelé Metropolitní opery v New Yorku, Royal Opera House v Londýně, Teatro Real v Madridu a Národní pařížské opery. Letošní ročník je podle pořadatelů velmi silný, proto porota namísto deseti finalistů vybrala hned 12. V minulosti v soutěži uspěli například tenoristé José Cura a Rolando Villazón.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na