Moravská filharmonie Olomouc zve dospělé i děti na koncerty s adventní atmosférou

Moravská filharmonie Olomouc (MFO) připravila na prosinec koncerty, které potěší dospělé i děti. Ve čtvrtek 12. prosince je na programu druhý koncert řady Patriot, v níž MFO dává prostor mladým hudebním talentům z Olomouce a okolí.
Moravská filharmonie Olomouc (zdroj archiv MFO)

Na tomto koncertě tak zahraje flétnistka Andrea Menšíková ze ZUŠ Plumlov a zazpívá Adriana Sedláčková z Konzervatoře Evangelické akademie. Na koncertě se představí také pěvecký sbor Campanella. „Dirigentské taktovky se ujme nový šéfdirigent olomouckých filharmoniků Jakub Klecker. Zazní skladby od W. A. Mozarta, J. S. Bacha či A. Vivaldiho. Adventní atmosféru dodá večeru výběr z baletu Louskáček,“ říká ředitel MFO Jonáš Harman.

Na třetí adventní neděli zve filharmonie do Reduty rodiče s dětmi. Při tradičním nedělním matiné 15. prosince čeká na nejmenší pohádka Andělské pírko. Když se Santa Claus dozví, že má pro olomoucké děti dirigovat předvánoční koncert, je z toho celý nesvůj. Nebeský otec mu tedy ke zdárnému splnění úkolu dává nejen dobré rady, ale posílá i strážného anděla. Nakonec vše dobře dopadne a se Santa Clausem si užijí spousty legrace nejen andělé v nebi, ale především děti v sále olomoucké filharmonie. V pohádce zazní vánoční písně a lidové koledy v aranžmá Miloše Machka.

Pohádkový bude i Vánoční koncert 19. prosince s podtitulem Česká pohádka. Zazní na něm skladby z Dvořákovy opery Čert a Káča, z baletu Špalíček Bohuslava Martinů a suita Pohádka, kterou napsal Josef Suk na motivy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně. Dirigentem pohádkového předvánočního večera nemůže být nikdo povolanější než Petr Popelka.

Vedení MFO zároveň s pozvánkou na prosincové koncerty upozorňuje na změnu času Novoročního koncertu. Ten se v Redutě uskuteční v sobotu 11. ledna mimořádně již od 18.00 hodin namísto původně avizovaných 19.00 hodin. „Důvodem pro tuto změnu je plánované konání XXI. Městského bálu a snaha, aby se obě akce časově nekřížily. Zájemci, kteří zvažují účast na obou akcích, tedy jak na Novoročním koncertě, tak na Městském bále, mohou využít nabídku cenově zvýhodněného balíčku vstupenek na obě akce, který bude v nejbližších dnech možné zakoupit v Informačním centru radnice,“ vysvětluje Harman.

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár: věnuje se především klasickému symfonickému repertoáru, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat