Moravské divadlo bude zdarma vozit diváky na představení autobusem

Moravské divadlo Olomouc bude zdarma svážet diváky na představení autobusy. Pilotní projekt má název Mobilita za kulturou a dotací ho podpořil Olomoucký kraj. Divadlo tak pro skupiny zájemců vypraví autobusy, které je dopraví na představení a po jeho skončení zase zpátky do bydliště.
Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

“Chceme, aby si naše představení mohli vychutnat diváci z dalších měst v našem kraji. Víme, jaký problém představuje večerní doprava po skončení představení, kdy potřebné spoje nenavazují. Navíc, když si taková skupina diváků objedná dopravu po vlastní ose, je to finančně nevýhodné. Rozhodli jsme se tedy ve spolupráci s Olomouckým krajem zajistit diváckým skupinám dopravu zdarma,” uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Podle zástupců kraje jde o pomoc divákům i divadlu samotnému. “Víme, že kulturní instituce v kraji bojují o finanční prostředky. Letošní podpora Moravského divadla je ze strany kraje rekordní. Usilujeme o to, aby se výrazně posílila celokrajská funkce olomouckého divadla, a zajištění dopravy pro diváky ze vzdálenějších míst je krokem, který může otevřít divadlo publiku z dalších měst v našem kraji,” uvedl náměstek pro kulturu a památkovou péči Jan Žůrek.

Podmínkou pro svoz zdarma je odběr minimálně 30 kusů vstupenek, maximálně je pak možné objednat 50 vstupenek. Nástupní místo cesty se musí nacházet v Olomouckém kraji a vybrané představení musí být z produkce Moravského divadla. Po skončení představení je zajištěna doprava zpět k nástupnímu místu. Vedení divadla v těchto dnech začalo oslovovat vybrané obecní úřady v Olomouckém kraji a rovněž domovy a kluby seniorů, které dlouhodobě pořádají zájezdy do divadla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments