Moravské divadlo Olomouc představilo novinky na další sezonu
„I přes velmi zjitřenou situaci jsme s kolegy intenzivně pracovali na tom, abychom vám během sezony nabídli ty největší divadelní lahůdky a poděkovali vám tak za přízeň v těžkých dobách, potěšili vás, rozesmáli a někdy možná i dojali,“ vzkázal divákům ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš.
Velkou událostí bude bezpochyby inscenace českého operního klenotu Rusalka. Slavnou Dvořákovou operu diváci uvidí v nastudování Michala a Šimona Cabanů. Po sedmi letech se na olomoucké jeviště vrátí rytíř s modrým vousem, tentokrát ovšem operetu Jacquese Offenbacha vystřídá symbolistická opera Bély Bartóka s názvem Modrovousův hrad. Titul nastuduje bývalá kmenová režisérka a umělecká šéfka činohry pražského Národního divadla Daniela Špinar. Tvůrčí tým slibuje silný emocionální zážitek. Závěr sezony pak bude patřit opeře La clemenza di Tito, kterou Wolfgang Amadeus Mozart zkomponoval u příležitosti korunovace Leopolda II. na českého krále.
Na začátku ledna nastoupil do funkce uměleckého šéfa dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně Jan Fousek. Při volbě premiérových titulů pro sezonu 2022/2023 šel cestou kontrastů. „V případě podzimní premiéry jsem volil českého choreografa a celovečerní dramatický titul s neoklasickou choreografií. Oproti tomu jarní premiéra bude složeným večerem dvou současných zahraničních choreografů,“ přiblížil Fousek.
V listopadu letošního roku tak diváky potěší inscenace Prokofjevova baletu Ivan Hrozný v režii Libora Vaculíka, který se do Olomouce vrátí po více než dekádě od uvedení Snu noci svatojánské. „Na spolupráci se velmi těším, neboť pana Vaculíka znám osobně již dvacet let. Během kariéry jsem se s ním setkal při inscenování čtyř premiér, mnoho jsem se od něj naučil a věřím, že své zkušenosti opět předá, tentokrát našemu souboru. Je to profesionál, skvělý režisér a titul, který jsme společně vybrali, je ověřený. Ivan Hrozný byl mou první premiérou v brněnském Národním divadle a nyní se k tomuto dílu obloukem opět vracím, byť ve zcela jiné roli,“ popsal Fousek. V dubnu příštího roku pak bude mít premiéru komponovaný taneční projekt s názvem Bolero a Carmen/Carmen. V Olomouci přivítají italského choreografa Riccarda De Nigrise a katalánského choreografa Cayetana Sota. „Původním záměrem byl pouze balet Carmen/Carmen, ale vzhledem k tomu, že trvá pouze hodinu, přišlo mi, že by to bylo vůči divákům nefér. Proto jsem zvolil ještě Bolero, kterým tento večer zahájíme. Ravelovo Bolero ani Bizetovu Carmen z hudebního hlediska není třeba představovat, svým choreografickým pojetím však jistě v mnohém překvapí. Pro olomoucký balet to bude krok vpřed a tyto dvě choreografie jistě zpestří náš repertoár,“ sdělil Fousek.
Stávající předplatitelé mohou abonmá na další sezonu přednostně prodloužit od 24. března do 20. dubna 2022, nové předplatitele uvítají v pokladně Moravského divadla Olomouc od 25. dubna. Vzhledem k rostoucím nákladům na všechny dostupné služby bylo vedení Moravského divadla nuceno sáhnout pro příští sezonu k mírnému zdražení. „Snažili jsme se nastavit nové ceny co možná nejpřístupnějším způsobem, hlavně se snahou významně nezdražovat vstupné pro skupiny seniorů a dětí. Zdražení běžného vstupného jsme se snažili kompenzovat výraznými slevami pro abonenty,“ vysvětlil vedoucí obchodního oddělení Richard Juan Rozkovec. Běžné vstupné bude v příští sezoně dražší o deset až dvanáct procent v závislosti na typu představení a cenovém pásmu.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]