Moravské divadlo se loučí s létem

V sobotu 2. září se na Fortu Křelov XVII. uskuteční poslední letošní open air představení, které pořádá Moravské divadlo Olomouc. Dopoledne bude patřit dětem a Minioperám, večer si mohou diváci užít oblíbenou komedii Sluha dvou pánů. Během celého dne bude v prostorách fortu probíhat doprovodný program pro děti i dospělé.
Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák: Miniopery, Moravské divadlo Olomouc (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák: Miniopery, Moravské divadlo Olomouc (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Již v 10:00 hodin odehraje soubor opery a operety Moravského divadla spolu s dětmi z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a členy Dětského pěveckého sboru BoDo centrum, o. s. hudební pohádky Miniopery od autorů Uhlíře a Svěráka. Malí diváci se mohou těšit na pohádky o Budulínkovi, Šípkové Růžence a Červené Karkulce.

V 19:00 hodin začne kultovní komedie Sluha dvou pánů, která je na repertoáru činohry již deset let. V hlavní roli Truffaldina se představí Roman Vencl.

Od 9:00 hodin bude v areálu probíhat doprovodný program, který připravuje Ateliér MDO ve spolupráci s Fortem Křelov XVII. Na své si přijdou děti i dospělí. Čekají na ně ukázky starých řemesel s možností vlastní výroby v mincovně, tiskárně nebo kovárně, prohlídky kasemat a muzea, výtvarné a dramatické dílničky a soutěžní stanoviště.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments