Multiplexy Cinema City uvedou světové opery na velkém plátně

Vybrané multiplexy Cinema City přidaly do svého programu slavné operní tituly. Každý měsíc uvedou jednu ze světových oper. První z nich bude Aida od Giuseppe Verdiho, kterou zájemci mohou zhlédnout 18. a 25. února v Cinema City Chodov, ve Slovanském domě v Plzni, v brněnském Velkém Špalíčku a v Ostravě.
(zdroj cinemacity.cz)

V případě Aidy uvidí návštěvníci představení nastudované pro operní festival v Salcburku. Mezinárodnímu obsazení vévodí ruská sopranistka Anna Netrebko jako Aida a italský dirigent a hudební ředitel Chicagského symfonického orchestru Riccardo Muti. Slavná Verdiho Aida je příběh o egyptském vojevůdci Radamovi a o jeho lásce k etiopské otrokyni. Verdi dílo napsal v roce 1871 na objednávku pro nové operní divadlo v Káhiře. Dílo bylo premiérováno až při příležitosti oslav zahájení provozu Suezského průplavu.

Dále diváky v kinech čeká 24. a 31. března Kouzelná flétna od Wolfganga Amadea Mozarta a 21. a 28. dubna naváže Lucia di Lammermoor od Gaetana Donizettiho. Další tituly budou postupně oznamovány.

Opery v Cinema City se promítají v otitulkovaných verzích.

Promítání oper v českých kinech má několikaletou tradici. Díky distribuční společnosti Aerofilms se také česká kina zapojují do přímých přenosů Met: Live in HD, série operních představení vysílaných živě ve vysokém rozlišení přes satelit do kin po celém světě. Od svého počátku v roce 2006 přenesla na velká plátna přes 100 představení, v nichž se představily největší operní hvězdy.

Prvním letošním přenosem z newyorské Metropolitní opery (Met) do dvaceti vybraných kin v Česku bude 29. února opera Agrippina od Georga Friedricha Händela v titulní roli s Joyce DiDonato. Americkou mezzosopranistku znají čeští posluchači z vystoupení v pražském Rudolfinu.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na