MusicOlomouc 2020 přechází do online prostředí

Vládní opatření v souvislosti s COVID-19 zasáhla letošní 12. mezinárodní festival soudobé hudby MusicOlomouc 2020, těsně před jeho zahájením. Festival proto přechází do online prostředí a proběhne prostřednictvím streamu. Došlo také k několika změnám v programu.
ensemble LUX (foto Andrej Grilc)

Na úvodním koncertě dne 15. října 2020 vystoupí původní sólisté plánovaného zahajovacího koncertu, a to Miroslav Beinhauer, Nao Higano a Irena Troupová s doprovodem FAMA Q. Program olomouckého ansámblu Lichtzwang (CZ) se nemění a měly by proto zaznít dvě světové sněhové premiéry P. Zlámala (CZ) a M. Keprta (CZ).

Rakouský ensemble LUX (A), který olomoucké publikum zná již z jednoho z předchozích ročníků festivalu, si připravil převážně rakousko-severský program a jednu světovou premiéru. Koncert „Adieu“ je dramaturgicky zaměřen na tvorbu rakouských soudobých skladatelů (B. Furrer, T. Wally, G. Resch) v konfrontaci s tvorbou severských autorů (B. Sørensen, L. Wennäkoski).

Zazní taktéž světová premiéra skladby slovenského autora M. Slobody – absolventa Universität für Musik und darstellende Kunst v Grazu. Koncert bude přenášen z Jüdische Liberale Gemeinde Wien – Or Chadasch.

Koncert švédského UmeDua (S) byl přesunut do následujícího ročníku a v současnosti je program tohoto večera v jednání.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments