Na balet do kina teď už i u nás a na Slovensku

Hned dvě mimořádné “baletní” příležitosti nabízejí ještě do konce tohoto roku (vedle mnoha kin po celém světě) i kina u nás a také v Bratislavě.

Tou první je záznam Čajkovského Louskáčka v provedení Mariinského divadla Sankt Petěrburg, v klasické choreografii Kirilla Simonova, dokonce ve dvou termínech – ve středu 16.prosince 2009 a v pondělí 28.prosince 2009, vždy od 19 hodin, a to v pražském kině Palace Cinemas Slovanský dům, v brněnském Špalíčku a také v Bratislavě (Aupark).

Podrobnější informace o tomto představení Čajkovského Louskáčka včetně obsazení jednotlivých rolí najdete zde.

A tady je malý výběr ze zaznamenaného představení:

Pro úplnost ještě dodejme, že další baletní tituly chystá společnost Palace Cinemas i pro příští rok. Například na 26.ledna 2010 je ohlášeno Čajkovského Labutí jezero z Petrohradu.

Tou druhou prosincovou příležitostí je pak přímý přenos rekonstruovaných choreografií legendárního Ďagilevova souboru Ballets Russes z pařížské Národní opery, z divadla Palais Garnier, v úterý 22.prosince 2009 od 19.30 v pražském kině Světozor a také v kinech v Chrudimi, Lounech a bratislavském divadle Aréna. (Další informace společnosti Aerofilms najdete zde.) Na programu baletního večera jsou proslulé choreografie Michaila Fokina (Le Spectre de la Rose – Carl Maria von Weber a Petruška – Igor Stravinskij), Václava Nižinského (L’apres-midi d’un Faune – Claude Debussy) a Leonida Mjasina (Le Tricorne – Manuel de Falla).

Další podrobnosti k představení, přímo ze stránek pařížské Opéra national, najdete zde.

A ještě videoukázka z pařížského baletního večera:

1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymous

Dělat přímé přenosy baletních představení v kinech, tak to je opravdu úžasný nápad. Já osobně viděla přenos z pařížské Opery a bylo to překrásné. Jen víc, jen houšť!