Na benefičním koncertu Broumovsko pro Ukrajinu vystoupí Kateřina Englichová a Věra Binarová

V pátek 4. března 2022 se v broumovském klášteře uskuteční benefiční koncert „Broumovsko pro Ukrajinu“. Vystoupí na něm harfenistka Kateřina Englichová, violistka Věra Binarová a pěvecký sbor Amicitia z broumovské ZUŠ. Koncert bude možné sledovat online na sociálních sítích organizátorů. Výtěžek koncertu bude využit na humanitární pomoc lidem prchajícím z válkou zasažené Ukrajiny.

Kateřina Englichová (zdroj Kateřina Englichová)
Kateřina Englichová (zdroj Kateřina Englichová)

Agentura pro rozvoj Broumovska začala aktivně organizovat pomoc lidem vyhnaným z Ukrajiny. Od víkendu je zajišťována materiální pomoc a také první ubytování pro potřebné ve spolupracujících hotelových provozech. Na portálu darujme byla vyhlášena finanční sbírka „Broumovsko pro Ukrajinu“. Vybrané finanční prostředky z této sbírky i z benefičního koncertu budou využity na pokrytí potřeb lidí, kteří na Broumovsko dorazí. Pokud by tyto potřeby přesáhly, předá je Agentura pro rozvoj Broumovska organizaci Člověk v tísni pro humanitární pomoc přímo na Ukrajině. 

Benefiční koncert, který spolupořadatelsky zajišťuje společnost Za poklady Broumovska, se bude konat v pátek 4. března 2022 od 18:00 hodin v sále Dřevník, v zahradě broumovského kláštera. Na programu bude vystoupení harfenistky Kateřiny Englichové, violistky Věry Binarové a pěveckého sboru Amicitia z broumovské ZUŠ, který vystoupí pod vedením sbormistryně Romany Roškové. Klavírní doprovod zajistí Ladislav Šikut.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments