Na ceny Český lev jsou nominováni Ivan Acher či Miroslav Srnka

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 27. ročník výročních cen Český lev.
Český lev 2020 (zdroj Český lev)

Akademici vybírali z celkem 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, jejichž společným jmenovatelem bylo uvedení do distribuce v roce 2019 a splnění statutu cen Český lev. V 15
statutárních kategoriích se o sošku Českého lva v závěrečném hlasování utká 17 filmových děl, z nichž nejvíce nominací s téměř vyrovnaným výsledkem patří filmům Vlastníci, Nabarvené ptáče a Staříci.

Cenu za nejlepší filmovou hudbu si mohou odnést Matúš Široký a Jozef Lupták za film Amnestie, Ivan Acher a Michal Novinski za film Hodinářův učeň, René Rypar za film Na střeše, Antoni Komasa-Łazarkiewicz a Rupert Vokmann za snímek Skleněný pokoj nebo Matouš Hejl a Miroslav Srnka za film Staříci.

Nominaci na nejlepší dokumentární film má mimo jiné snímek režiséra Romana Vávry Jiří Bělohlávek: “Když já tak rád diriguju…”

O nominacích 27. ročníku ocenění Český lev hlasovalo 155 členů z celkového počtu 313 členů ČFTA. Vybírali nejlepší díla z 34 celovečerních hraných a animovaných filmů a z 30 dokumentů. V jednotlivých kategoriích vybrali vždy pětici nominovaných. Výsledky budou vyhlášeny 1. února 2020.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na