Na košickém Puccini Gala se představí světové operní hlasy

V rámci cyklu galakoncertů nabízí v aktuální sezóně Státní filharmonie Košice projekt Puccini Gala. Koncert je zaměřen na dílo italského skladatele Giacoma Pucciniho a reflektuje 100. výročí jeho úmrtí. Tematický večer nabídne výběr z oper Tosca, Madama Butterfly a Manon Lescaut. Jako sólisté vystoupí sopranistka Maida Hundeling a tenorista Boldizsár László. Orchestr povede dirigent Martin Leginus. Mimořádný koncert Puccini gala z abonentního cyklu A se uskuteční ve čtvrtek 14. března 2024 od 19:00 hodin v Domě umění. K dispozici jsou poslední vstupenky.
Maida Hundeling (zdroj Štátna filharmónia Košice)
Maida Hundeling (zdroj Štátna filharmónia Košice)

Koncert se slavnostní atmosférou pod názvem Puccini Gala povede dirigent Martin Leginus, ředitel opery Slovenského národního divadla. S orchestrem Státní filharmonie Košice již v minulosti uskutečnil několik úspěšných galavečerů, například Verdi Gala nebo Mozart Gala.

“Giacomo Puccini je jedním z nejvýznamnějších skladatelů operní literatury vůbec. Dirigoval jsem téměř všechny jeho opery a i po letech se k jeho partiturám vracím s neutuchajícím potěšením z krásy jeho hudby. Madama Butterfly patří k mým nejoblíbenějším operám a hudba z tohoto díla nebude chybět ani na našem koncertě. Posledních dvacet minut hudby z jeho opery Manon Lescaut považuji snad za to nejlepší, nejkrásnější a nejemotivnější, co z jeho pera vzešlo. Jsem nesmírně rád, že právě tuto část Pucciniho tvorby provedeme společně se Státní filharmonií Košice na nadcházejícím koncertě Puccini Gala. Pro mě to bude slavnostní večer, a to i díky fantastickým sólistům Maidě Hundeling a Boldizsáru Lászlóovi a díky dlouholeté spolupráci s vynikající košickou filharmonií, na kterou se opět velmi těším. Všechny srdečně zvu,” řekl Martin Leginus.

Operních partů se zhostí dva výjimeční sólisté. Německá sopranistka Maida Hundeling je po celém světě známá jako “zpívající herečka”. Média ji chválí za její “dramatický soprán se zvonivými vrchními tóny”. Je označována za charismatickou a kultivovanou sopranistku, jejíž hlas zní nádherně ve všech polohách. Maida Hundeling se v Košicích představí v rolích Manon a Tosky.

Jeden z nejvýznamnějších maďarských operních pěvců Boldizsár László patřil do roku 2009 k úspěšným představitelům populární hudby. Poté přešel k opernímu zpěvu a kromě maďarské scény spolupracuje například i s Operou Slovenského národního divadla. Boldizsár László se v košickém Domě umění představí v rolích Cavaradossiho, Pinkertona a Des Grieux.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments