Na nové varhany do Betlémské kaple se vybralo 500 tisíc, potřeba je 12 milionů

Ve sbírce na nové varhany do Betlémské kaple, kterou vyhlásil Spolek absolventů a přátel Českého vysokého učení technického, se od loňského října shromáždilo více než půl milionu korun. Sbírka bude pokračovat do vybrání dvanácti milionů korun potřebných k zakoupení originálních píšťalových varhan místo současných digitálních.

Betlémská kaple je reprezentativním místem ČVUT, které ji od roku 1987 spravuje. Na své náklady ji zrekonstruovalo a zpřístupnilo veřejnosti. Vedle akcí této univerzity se zde konají také například akce úřadu vlády nebo slavnostní bohoslužby Církve československé husitské.Současné varhany jsou vzhledem k rozlehlosti a majestátnosti prostoru považovány za nedostačující. Tváří sbírky na ty nové je architektka a absolventka ČVUT Eva Jiřičná.

Zatím přispívají zejména jednotlivci, seznam všech mecenášů ke zveřejněn na webu sbírky. “Významnou roli v získávání finančních příspěvků má nejen akademická obec, ale zejména absolventi a spolupracující firmy, které svým příspěvkem vyjadřují zájem podporovat nejen studijní, vědecké a výzkumné aktivity ČVUT, ale také aktivity kulturní a společenské,” uvedl v tiskové zprávě rektor ČVUT Petr Konvalinka. Sám se stal jedním z prvních dárců, přispěl částkou 50.000 korun.

Foto archiv

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na