Na opery v Památníku Antonína Dvořáka vyjedou mimořádné spoje

Diváci, kteří zamíří do Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě na opery Rusalka a Čert a Káča, budou moci využít speciální autobusovou linku z Prahy. Vstupenka na představení je zároveň jízdenkou na mimořádné spoje, které budou jinak ve standardním tarifu Pražské integrované dopravy (PID).
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě (zdroj Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě)
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě (zdroj Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě)

“O tuto akci je ze strany veřejnosti velký zájem, z tohoto důvodu zajistíme v termínech představení mimořádnou linku X395, která pojede z Prahy, Smíchovského nádraží přímo k památníku ve Vysoké u Příbrami,” uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Představení v romantickém zámeckém parku oslovují podle ředitele památníku Vojtěcha Poláčka stále více návštěvníků. Vedle Dvořákovy hudby je do Vysoké láká i kouzelná příroda, která skladatele uchvátila a inspirovala. “Nacházíme se na odlehlém místě uprostřed lesa. Místo je to krásné, ale dopravně hůře dostupné. Jsme proto moc rádi, že se letos komfort našich návštěvníků díky autobusovým spojům podstatně zvýší a nebudou již odkázáni pouze na osobní automobilovou dopravu,” řekl Poláček.

Představení Čerta Káča se konají 16., 18. a 20. června, Rusalka 22. a 24. června 2024. Více informací se zájemci dozvědí na webu památníku.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments