Na zámku ve Ctěnicích chystají koncert z Belliniho Normy se zahraničními protagonisty

Každoroční koncert klasické hudby v pražské Vinoři se již stal nepsanou tradicí. Pro letošek přišli neúnavní pořadatelé s dalším koncertním provedením operní zkratky, když do sálu Kočárovny zámeckého areálu Ctěnice ohlásili na středu 14. června 2017 v 19 hodin výběr scén z Belliniho Normy.

Záměk Ctěnice (commons.wikimedia.org/SimcaCZE)

Hudebního nastudování se ujal a za klavír usedne Zdeněk Klauda, v titulní roli se představí arménská sopranistka Hasmik Papian, kterou před lety označil americký deník The Washington Post za „nejlepší Normu současnosti“. Už jen seznam divadel, kde Belliniho hrdinku ztvárnila, je úctyhodný: od roku 1993, kdy ji poprvé zpívala ve Varšavě, vystoupila v bezpočtu představení téže opery v produkcích ve Vídni, Turíně, Baltimoru, Detroitu, Denveru, Washingtonu, Marseille, Montpelieru či Stuttgartu.

Hasmik Papian (zdroj photogroup.am/Zaven Khachikian)

V newyorské Met jí po boku stál americký tenorista Franco Farina coby Pollione a právě on přislíbil v této roli účast i při koncertě na ctěnickém zámku. Jen v samotné Met Farina zpíval ve více než sto třiceti představeních, například v Bohémě, Tosce, Turandot, Carmen nebo Aidě.

Franco Farina (zdroj TW umělce)

Partu Adalgisy se při tomto koncertním provedení výběru scén z Belliniho Normy ujme Štěpánka Pučálková, Rafael Alvarez se zhostí úlohy Flavia, Petr Matuszek se představí jako Oroveso a Markéta Dvořáková v úloze Clotildy. Pořadatelé srdečně zvou!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat