Nadaní skladatelé představili svá díla na talentovém Showcasu Composers Summit Prague

Showcase nadaných skladatelů, který se odehrál 21. dubna ve studiu Českého národního symfonického orchestru, sklidil nadšené ovace odborného publika. Vybraní skladatelé představili svou tvorbu před mezinárodním publikem, mimo jiné před zakladatelem MUSEXPO Satem Bislou, Matthew Hearon-Smithem z Paramount, hudebním supervizorem Masonem Cooperem, Duncanem Smithem – šéfem hudby pro Sony a Playstation či Peymonem Maskanem, zakladatelem Radish Music. Představili se zde Petr Wajsar, Dominik Svoboda a další tuzemští i zahraniční skladatelé. Celý event proběhl pod patronátem OSA a SoundCzech.
Skladatel Dominik Svoboda diriguje skladbu ze hry ARMA Reforger (foto Jan Urbánek)
Skladatel Dominik Svoboda diriguje skladbu ze hry ARMA Reforger (foto Jan Urbánek)

Composer Summit Prague je jedinečný projekt spojující talentované skladatele, filmové tvůrce a zástupce hudebního průmyslu. Tímto směrem je zaměřen i Showcase skladatelů, který představil tvorbu zástupcům největších hudebních, filmových či technologických společností. Akce se zúčastnil Sat Bisla, zakladatel MUSEXPO, který stojí za mezinárodním úspěchem mnoha kapel, má mimo jiné podíl na úspěchu kapely Muse, zpěvaček Katy Perry a Adele. Koncertu přihlíželi také Duncan Smith, šéf hudby evropské části PlayStation Studios, Sony Interactive Entertainment, zástupce společnosti Paramount – Matthew-Hearon Smith, hudební supervizor Mason Cooper, který spolupracoval například na filmu Jobs s Ashtonem Kutcherem a Peymon Maskan, který zastával pozici hudebního ředitele projektů firmy Apple.

„Jsem velmi rád, že můžeme být tohoto projektu součástí, protože podpora mladých talentů je pro náš profesní spolek velmi důležitá. Přínos vidím nejen v příležitosti samotné prezentace vlastní autorské hudební tvorby, ale také v navazování nových profesních spojení a mentorství, které mohou mladým umělcům pomoci v dalším rozvoji jejich umělecké kariéry,“ představil Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Program Showcase slavnostně zahájil a svou skladbou odstartoval Elia Cmíral, šéf Advisory Boardu, rozhodující o účinkujících i o výsledcích soutěže s OSA, která probíhala během summitu. Tvůrcem zadání letošní soutěže OSA, do které se zapojilo více než 120 účastníků z patnácti zemí, byl Matthew-Hearon Smith, ze společnosti Paramount. Finalisté soutěže Michal Worek, Aliaksandr Yasinski a Jan Vaněk vystoupili i na Showcase se svými skladbami.

V průběhu Showcase zazněla epická skladba Tomáše Živora pod názvem Secret of the deep, skladba Heroic Journey Michala Worka složená speciálně pro Showcase i skladba Glena Gabriela inspirovaná skandinávskou mytologií First Gods. Zazněla také hudba ze hry ARMA: Reforger od Bohemia Interactive, jejímž autorem je Dominik Svoboda, který ji na akci i dirigoval.

„Mám velkou radost z toho, jak úžasného výsledku dosáhl Summit hudebních skladatelů v posledních dvou letech. Composers Summit je dokonalým příkladem toho, jak lze propojit kreativní umělce, špičkové interprety, film a hry nejen prostřednictvím kulturních aspektů, ale zdůrazňuje, jak to vše může dlouhodobě ovlivnit obchod, cestovní ruch a další oblasti. Za SoundCzech věříme, že veřejné investice by měly pozvednout český hudební sektor tak, aby se stal nepřehlédnutelnou součástí globální hudební scény,“ doplnil Márton Náray, ředitel SoundCzech.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments